I Powiatowa spartakiada MDP OSP

W niedzielę (8.07.2018 roku) W Hażlachu na boisku klubu piłkarskiego LKS "Victoria" Hażlach odbyła się Powiatowa Spartakiada Drużyn MDP OSP Powiatu Cieszyńskiego.

Do Hażlacha zawitała większość Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu Cieszyńskiego. - W zawodach wzięło łącznie udział 150 uczestników a dzieci zostały podzielone na 18 drużyn, którymi opiekowali się sędziowie zawodów. Rozegrano 18 konkurencji m. in.: noszenie jajka na łyżce, przetaczanie piłeczki przez środek węża, pięcioosobowy spacer na nartach, czy zbieranie ziemniaków na oślep, konkurencji było o wiele więcej lecz nazw nie sposób zapamiętać wszystkich – relacjonuje Sekretarz OSP Hażlach Andrzej Mrowczyk. Po zakończeniu spartakiady odbył się pokaz modeli rakietowych klubu rakietowego

z Czeskiego Cieszyna "ROCKET CLUB SILESIA OLZA", który komentował Prezes klubu Piotr Roszak. W pokazie uczestniczyło 6 rakiet dynamicznie wystrzeliwanych w górę na ok 140 metrów. Zwieńczeniem zmagań było rozdanie nagród za udział w spartakiadzie jak i rozwiązanie oraz nagrodzenie laureatów IV konkursu plastycznego OSP Hażlach 2018.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszynie, Komisja do spraw dzieci i młodzieży przy Zarządzie OPZOSP RP w Cieszynie, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Hażlachu, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Hażlachu, Urząd Gminy w Hażlachu. Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, którym za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją