Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I pół roku poczekasz na wizytę u specjalisty

Dłu­gie kolejki to już stan­dard, do któ­rego przy­zwy­cza­ili się pacjenci. Choć to dopiero początek roku na wizytę u neurologa przyjdzie im czekać nawet do lipca.

Długość oczekiwania do poradni uzależniona jest od wysokości kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. By nie dopuścić do sytuacji, kiedy w połowie roku poradnia zrealizuje kontrakt w całości i będzie grozić jej zamknięcie, czas otwarcia poszczególnych poradni dostosowany jest do wielkości kontraktu. 

Choć to dopiero początek roku, pacjenci już mają ogromny kłopot... na wizytę u neurologa przyjdzie im czekać nawet do lipca.- Do tego stanu rzeczy już się zdążyłam przyzwyczaić – mówi Irena Klocek mieszkanka Cieszyna - Cale życie pracowałam, płaciłam składki, na nic się nie leczyłam... a teraz kiedy przyszła starość i choroby i trzeba iść do lekarza, to muszę na swoją kolejkę prawie pół roku czekać. Już sama nie wiem, czy się śmiać czy płakać... Skandal...

Niewątpliwie spory problem stanowią też sami pacjenci, którzy rejestrują się do tego samego specjalisty... w kilku miejscach. - Zdarzyło mi się, że po zarejestrowaniu się w jednej poradni szukałem wcześniejszego terminu w innej - przyznaje jeden z pacjentów poradni urologicznej – zawsze jednak o tym fakcie powiadamiałem, dzięki czemu z wolnego terminu mógł skorzystać ktoś inny...

Początek roku... jak wyglądają zapisy do specjalisty? W Poradni Neurologicznej Szpitala Śląskiego w Cieszynie na wizytę możemy umówić się dopiero w czerwcu i lipcu (w zależności od lekarza). Na swoją kolej sporo muszą poczekać również pacjenci Poradni Urologicznej, tu zapisy planowane są dopiero na sierpień.  

Na wizytę w Poradni Nefrologicznej pacjenci będą musieli cierpliwie poczekać do kwietnia, w Poradni Ginekologiczno-Położniczej wolny termin (w zależności od lekarza) znajdziemy jeszcze w lutym i marcu. Wolnymi terminami na marzec dysponuje również Poradnia Chirurgii Ogólnej. Pacjentki, które chcą skorzystać z usług Poradni Chorób Piersi znajdą wolny termin w drugiej połowie lutego, podobnie jest w przypadku Poradni Chirurgii Dziecięcej tutaj na wizytę możemy umówić się jeszcze na ten miesiącu. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: