Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Do Wisły Elfem

Kiedy samochód z powodu mrozu nie odpali a dzieciaki na stok chcą wyjechać, wybrać można alternatywny pojazd. Od początku ferii Koleje Śląskie kursują codziennie do Wisły.
Do 12 lutego - codziennie - z Częstochowy do Wisły można dojechać Kolejami Śląskimi. To odpowiedź na wnioski naszych pasażerów, którzy szczególnie w czasie wolnym od pracy i zajęć szkolnych, poszukują szybkich, tanich i wygodnych połączeń do beskidzkich kurortów narciarskich. W góry jeździć będziemy nowoczesnymi Elfami – mówi Adam Warzecha, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
Codziennie w stronę Wisły jadą dwa pociągi. Poranna "Wisełka", kursująca z Częstochowy do Wisły, odjeżdża 6.25 (z Katowic o 7:40). Drugi pociąg w kierunku Wisły, "Stożek", odjeżdża z Katowic o godzinie 13:33. W drogę powrotną z Wisły pociągi wyjadą o godzinach: 10:27 (Wisła – Katowice) i 16:57 (Wisła - Częstochowa)
 
Do tej pory pociągi jeździły tylko w weekendy i święta. Jak mówi portalowi OX.pl Adam Warzecha – te dwa tygodnie będą również testem, czy jest zapotrzebowanie na częstsze niż do tej pory kursy. Jak usłyszeliśmy od rzecznika, podobna akcja będzie powtórzona w okresie wakacji letnich.
 
 
Po zakończeniu ferii zimowych "Wisełka" i "Stożek" znowu powrócą do obsługi połączeń w weekendy i święta.
Bilety na połączenia Kolei Śląskich można kupić na większych stacjach, tam gdzie one są nieczynne można tego dokonać u obsługi pociągu.
 
Koszt przejazdu z Częstochowy do Wisły to wydatek rzędu 27 zł. Z Katowic do Wisły pojedziemy za 17 zł. Szczegółowy rozkład jazdy na tej trasie znajdziecie TUTAJ

Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: