Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

I po feriach...

Ferie Zimowe 2013 za nami. W każdej miejscowości przygotowano sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży, które w trakcie zimowej laby pozostawały w miejscu zamieszkania.

Tegorocznych ferii na pewno nie zapomną dzieci i młodzież z gminy Zebrzydowice.  Oprócz tradycyjnych zajęć z ceramiki, plastyki i tańca, przygotowano także spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki. - Ferie organizujemy we wszystkich sołectwach naszej gminy, staramy się, aby przygotowane przez nas zajęcia były ciekawe i interesujące – mówi Małgorzata Guz z zebrzydowickiego GOK-u.  – mam nadzieję, że i w tym roku dzieciom się podobało – dodaje.

Konkursy rysunkowe, zajęcia plastyczne czy wreszcie zajęcia z ceramiki – od lat cieszą się sporym powodzeniem. W trakcie zajęć w GOK nie zabrakło m.in. warsztatów dziennikarskich przeprowadzonych przez dziennikarkę portalu OX.PL,  Dorotę Kochman – Praca z dziećmi przynosi ogromną satysfakcję, najmłodsi angażują się w to, co robią i w pracach widać, że młodzież ma smykałkę do dziennikarstwa – mówi dziennikarka.

Wśród zaproszonych gości, oprócz strażaków i przedstawiciela prasy  znalazł się również  zawodowy kolarz urodzony w Cieszynie Sławomir Kohut , wielokrotny Mistrz Polski i  olimpijczyk z Aten 2004.  – Moją specjalnością jest jazda na czas. Najbardziej lubię makaron we wszelkiej postaci. Jest zdrowy i zawiera wiele węglowodanów, których sporo spalam  podczas startów i treningów – odpowiadał na różne pytania dzieci zawodowy kolarz pochodzący z Pogórza. Podkreślił też jak ważne jest jeżdżenie na rowerze w kasku.

W Zebrzydowicach czas spędzano również na wycieczkach – dzieci pojechały na kulig do Brennej, a także do Chlebowej Chaty, gdzie dowiedziały się wszystkiego o wypieku chleba.  – Za rok przygotujemy na pewno nie gorsze atrakcje – zapowiada szefowa placówki.
(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: