Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

I komendant po służbie czujny

Policjanci pracują nawet po służbie. 66-latka, kierująca samochodem pod wpływem alkoholu została zatrzymana przez samego zastępcę komendanta cieszyńskiej policji. Jednak kary nie uniknie, nie może tez liczyć na taryfę ulgową. Straci prawo jazdy, zapłaci grzywnę lub otrzyma wyrok więzienia na 2 lata.
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała 66-letnia kobieta kierująca seatem w Ustroniu.   Jej dalszą jazdę samochodem przerwał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie podinsp. Jacek Bąk, który będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwą mieszkankę Ustronia. Kobieta odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat więzienia – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
 
Do zdarzenia doszło wczoraj (6.08.2012r.) około godziny 20.00 w Ustroniu na ulicy Katowickiej. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie podinsp. Jacek Bąk, będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. – Podejrzenie zastępcy komendanta wzbudził styl jazdy kierowcy seata, który nie zwalniając przed skrzyżowaniem, gwałtownie wjechał na drogę z pierwszeństwem i zatrzymał się na środku drogi. Po chwili kierowca ruszył i przejechał przez pas zieleni. Dalej kierowca jechał zygzakiem w kierunku osiedla. Komendant  ruszył w pościg za samochodem, który poruszał się wężykiem od prawej do lewej krawędzi jezdni. Po przejechaniu około 2 kilometrów podinspektor zatrzymał samochód i uniemożliwił kierowcy seata dalszą jazdę. Okazało się, że za kierownicą siedziała pijana kobieta. Na miejsce przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy seata. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie – dodaje asp. Rafał Domagała.  66-letnia mieszkanka Ustronia straciła już prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.
 
KOD
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: