Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I Cieszyński Konkurs Skrzypcowy

Do 16 marca (2012) trwają zgłoszenia do I Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego, którego organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. Paderewskiego w Cieszynie. Choć w tym roku konkurs debiutuje wszystko wskazuje na to, że na stałe zagości w kalendarzu cieszyńskich wydarzeń.

- W tym roku odbywa się pierwsza edycja Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego, mamy jednak nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe w nasz kalendarz i organizowany będzie w Cieszynie cyklicznie – przyznaje Krzysztof Durlow, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego.

I Cieszyński Konkurs Skrzypcowy odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Cieszynie. W piątek (16 marca) upływa ostateczny termin zgłaszania uczestników. Czasu więc pozostało niewiele. - Choć w tym roku konkurs w Cieszynie debiutuje... zainteresowanie już okazało się być imponujące. Tylko do poniedziałku wpłynęło ponad pięćdziesiąt zgłoszeń i wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec...- mówi dyrektor PSM.

Konkurs skierowany jest do uczniów klasy skrzypiec szkół muzycznych I i II stopnia urodzonych w latach 1993 -2002. Uczestnicy startują w czterech kategoriach wiekowych. Dwie kategorie obejmują uczniów ze szkoły podstawowej i dwie - uczniów ze szkoły średniej. Kandydatów oceniać będzie jury w skład którego wchodzą profesorowie akademii muzycznych z Warszawy i Katowic.

- Ponieważ konkurs jest jednoetapowy ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu prezentacji uczniów danej kategorii – wyjaśnia Krzysztof Durlow, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej – Laureaci pierwszego miejsca oprócz dyplomów otrzymają również nagrody rzeczowe. Będą mieli również możliwość wystąpienia na koncercie laureatów inaugurujących drugą edycję konkursu w 2013 roku. 

I Cieszyńskiemu Konkursowi Skrzypcowemu towarzyszyć będzie także koncert inauguracyjny podczas, którego wystąpi pedagog PSM  Marek Ludwik, grający na oboju w towarzystwie orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: