Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I Breńsko-Górecka Noc Muzeów

Brenna, Górki Małe, Górki Wielkie – moc atrakcji czeka na wszystkich uczestników I Breńsko-Góreckiej Nocy Muzeów. Już 02 maja 2019 przy Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Breńsko-Góreckiej Nocy Muzeów.

Celem I Breńsko-Góreckiej Nocy Muzeów  tego wydarzenia jest promocja wartości historycznych, kulturowych i przyrodniczych gminy Brenna. Wnętrza Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej zachowane  tak, jak za życia pisarki, przyciągną uwagę zwiedzających. Z kolei dla najmłodszych przygotowano ciekawe atrakcje.

Dla miłośników pieszych wycieczek czeka nocna wędrówka – spacer przyrodniczo-historyczny po górze Bucze. W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Wielkich będzie można podziwiać rekwizyty oraz sprzęt pożarniczy. W programie znalazło się zwiedzanie Chlebowej Chaty, Dworku Myśliwskiego „Konczakówka”, zwiedzanie wystaw w Szkole Podstawowej nr 1 oraz obserwatorium nietoperzy, wizyta w Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia” i  w Koziej Zagrodzie, a dla wielbicieli architektury sakralnej - kościół rzymsko-katolicki pw. św. Jana Nepomucena, te wszystkie atrakcje już wkrótce dla zwiedzających podczas I Breńsko-Góreckiej Nocy Muzeów.

I Breńsko-Górecka Noc Muzeów jest organizowana przez Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu w Brennej, PGL LP Nadleśnictwo Ustroń, Chlebową Chatę w Górkach Małych, Fundację im. Z. Kossak w Górkach Wielkich, kościół rzymsko-katolicki pw. Św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy, Kozią Zagrodę w Brennej, Ochotniczą Straż Pożarną Górki Wielkie, Stowarzyszenie Górecki Klub Przyrodniczy, Szkołę Podstawową nr 1 w Brennej, Towarzystwo Miłośników Brennej i Górek „Jodła”.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: