Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Historyczny wynik polskich kombinatorów!

Polscy kombinatorzy świetnie spisali się w dzisiejszych zawodach drużynowych, zaliczanych do Pucharu Świata. Podopieczni Danny'ego Winkelmanna wywalczyli szóste miejsce, a ze zwycięstwa radowali się reprezentanci Niemiec.

Polacy, po skokach na Rukatunturi, zajmowali trzecie miejsce. Z początku nic nie wskazywało na tak wysoką lokatę biało-czerwonych, bo Wojciech Marusarz nie przeskoczył granicy 100 metrów (95,5). Ale sytuację poprawiła reszta polskich kombinatrów. Adam Cieślar skoczył 121,5 m, Paweł Słowiok 120,5 m, a fenomenalnie zaprezentował się Szczepan Kupczak, który osiągnął 135,5 m. Biało-czerwoni nie byliby tak wysoko sklasyfikowani, gdyby nie dyskwalifikacje w zespołach Austrii i Norwegii.

Polscy kombinatorzy dobrze przedstawili się na skoczni, ale istniało duże prawdopodobieństwo, że w biegu nie utrzymają trzeciego miejsca. I tak też się stało. Pochodzący z Istebnej, Cieślar, stracił tylko jedno miejsce na rzecz Austriaków. Jako drugi biegł Marusarz, którego wyprzedzili reprezentanci Czech i Norwegii. Kupczak i Słowiok utrzymali szóste miejsce, co jest największym sukcesem polskich kombinatorów.

Ze zwycięstwa radowali się reprezentanci Niemiec, którzy na mecie mieli ponad minutę przewagi nad Japończykami. Na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie.

Puchar Świata w kombinacji norweskiej, konkurs drużynowy, Kuusamo, 25.11.2018:
1. Niemcy 50:23.7
2. Japonia +1:04.8
3. Norwegia +1:48.4
4. Austria +2:17.4
5. Czechy +3:16.3
6. Polska +3:21.0

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: