Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Herbata honorowy gość Cieszyna

W dniach 8-9 czerwca na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie gościem honorowym była... herbata. To właśnie z myślą o niej odbywały się liczne warsztaty, wykłady, spotkania, prelekcje filmowe ...

Czwarta edycja Festiwalu „Święto Herbaty” organizowanego przez stowarzyszenie Instytut Herbaty (Čajový institut, o.s.) dobiegła końca. I w tym roku wrażeń nie zabrakło, nie zabrakło również miłośników „herbacianych przysmaków”.

Festiwal z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Program przygotowany z myślą o uczestnikach obfituje w rozmaitości i bogactwo warsztatów, spotkań, wykładów i rozmów prowadzonych oczywiście przy aromatycznym naparze. - Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam możliwość skosztowania tylu gatunków herbat – mówi Izabela Zarębek w Pogwizdowa – Wcześniej każda herbata miała dla mnie identyczny smak, teraz widzę, że parzenie naparu jest sztuką, której trzeba się nauczyć.

Ostatni dzień Festiwalu przeniósł słuchaczy do gwatemalskiej dżungli, w której toczy się cicha wojna archeologów z łupieżcami. Anna Moszko - podróżnik, tłumacz i językoznawca opowiedziała gościom o przejmujących historiach ludzi, których spotkała na swojej drodze.

Dlaczego mieszkańcy San Diego kłócą się o ziemniaki? Czy Kanada to lepsza wersja USA? Przed czym uciekają mieszkańcy Alaski? - na te i wiele innych pytań odpowiedzieli Gosia i Lee podczas wykładu „Zorza polarna, ruletka i niedźwiedzie. Podróż przez kraje o osobowościach mnogich”.

Paweł Kilen natomiast zabrał uczestników spotkania w pięcioletnią podroż w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. 4 kontynenty, 41 państw, 220 tys. km, autostop, jachtostop, tratwa, rower, własne nogi i samolot ... Jednym słowem „Chcieć to móc – pięć lat w poszukiwaniu przygody”. Nie zabrakło również opowieści Ani Czapek i Piotrka Mojżyszka, którzy podzielili się opowieściami z odległego Wietnamu.

Sobocie (09.06.) towarzyszyły również liczne warsztaty, degustacje, oraz „kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki,Indii i Nepalu...” czyli Radio Samsara oraz występ Tundry – elektroakustycznego i improwizowanego projektu dwóch gdańskich muzyków: Dawida Adrjanczyka i Krzysztofa Joczyna.

Pozostaje więc powiedzieć...do zobaczenia za rok w Cieszynie...

 

(Barbara Stelmach-Kubaszczyk)

Zobacz fotoreportaż (piątek)>>>
Zobacz fotoreportaż (sobota)>>>

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: