Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hej kolęda, kolęda!

Kolędowanie zawsze jednoczy. Czy to przy bożonarodzeniowym żłóbku, w kościele, a nawet teatrze czy rynku miasta. Wspólnych śpiewów Nowonarodzonemu nie będzie brakowało w regionie.

Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Rodzinne spotkanie świąteczne w teatrze im. A. Mickiewicza, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, o godz. 16.00. W programie spektakl „Królowa Śniegu” Sceny Lalek Bajka z Czeskiego Cieszyna, zwiastowanie Słowa Bożego, wspólne kolędowanie. Bilety w cenie 15,- zł. do nabycia w teatrze na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny – piszą organizatorzy.

Na koncert kolęd zaprasza także Zespół Regionalny Istebna. Dwa ostatnie lata z zespołem kolędował Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką - W tym roku też ich zaprosiliśmy. Ale zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Trójwsi, turystów na tradycyjne, góralskie kolędowanie. Tym razem będzie to duże wydarzenie, bo połączyliśmy siły. Zarówno Mała Istebna, czyli wszystkie dzieciaki, które od roku ćwiczą z nami, jak i młodzieżowy skład. Łącznie ponad 80 osób będzie kolędowało. Nie zabraknie naszych beskidzkich pastorałek. Aranżacje bardziej skoczne, góralskie – mówi Tadeusz Papierzyński z zespołu. Kolędowanie w centrum Istebnej II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 17.30 w kościele pw. Dobrego Pasterza.

Także we wtorek, 26 grudnia wspólne kolędowanie zapowiedziano także w Skoczowie. W programie występ skoczowskich chórów działających przy parafiach. Wystąpi także Patryk Demkowski, uczestnik 8. edycji The Voice of Poland. Miejskie Centrum Kultury Integrator zaprasza do wspólnego śpiewu wszystkich mieszkańców gminy.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: