Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hej kolęda, kolęda!

Święta, święta i po świętach. Choć świąteczny czas już za nami, okres Bożego Narodzenia się jeszcze nie skończył, tym samym wciąż rozbrzmiewają kolędy. W wielu miejscowościach w naszym regionie można uczestniczyć w koncertach kolęd.
Zaraz po świętach koncerty kolęd odbywają się w Kościele Ewangelicko - Augsburskim w Wiśle Centrum. Te koncerty mają już swoją tradycję. Niejednokrotnie popisom kapel i chórów przyglądali się Prezydenci RP, przebywający w tym czasie w Zameczku Prezydenckim na Zadnim Groniu. Niewykluczone, że tradycja powtórzy się i w tym roku, ponieważ zgodnie z zapowiedziami, Bronisław Komorowski będzie gościł w swojej wiślańskiej rezydencji, skąd wygłosi swoje orędzie noworoczne. W wiślańskim kościele koncerty kolęd odbywają się codziennie o godz. 16.30. Już jutro (środa 28 grudnia) wystąpią: grupa dziecięca „Mali Tkocze”, grupa śpiewacza „Stejizbianki” oraz „Tkocze”. W czwartek będzie można posłuchać Chóru Dzieciecego „Fermata”, Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Karolinka”, zespołu „Any” z Przezchlebia. Wystąpi też grupa śpiewacza „Grónie”. Ostatni koncert kolęd w wiślańskim kościele odbedzie się 30 grudnia. Wystąpią: „Wańcy”, „Uścieńkowianie” oraz Orkiestra Dęta pod dyr. Henryka Itnera. 
 
Tradycyjne koncerty kolęd zaplanowano też w Ustroniu. - Zapraszamy na koncerty kolęd ustrońskich chórów. Tradycyjnie Estrada Ludowa „Czantoria”, Chór katolicki „Ave” oraz Chór Ewangelicki wystąpią w ustrońskich kościołach i sali Miejskiego Domu Kultury „Prażakówka” - mówi Barbara Nawrotek Żmijewska, dyrektorka MDK „Prażakówka”. Ponadto chórom ma towarzyszyć Janusz Śliwka z solistami oraz recytatorzy.
4 stycznia 2012 o godz. 18.00 odbędzie się koncert w Miejskim Domu Kultury. 6 stycznia o godz. 16.00 zaplanowano koncertowanie w Kościele Ewangelickim w Ustroniu, a 8 stycznia, również o 16.00 wspomniane zespoły wystąpią w Kościele Katolickim pw. św. Klemensa. 
 
Jak co roku na koncert kolęd zaprasza też proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Brennej. W kościele wystąpią breńskie chóry parafialne „Magnificat” i „Benedictus”. W tym roku zaprezentują się też goście z czeskiej Bystrzycy – szkolna kapela “Groniczek”. Początek koncertu 6 stycznia o godz. 17.00.
 
Atrakcyjnie zapowiada się też Charytatywny Koncert Noworoczny, który odbędzie się 07.01.2012 g. 18.00 w Kościele p.w. Dobrego Pasterza w Istebnej. Wystapią m.in. kapela „Rajwach” z grupą Osób Niepełnosprawnych, kapela „Zwyrtni”, „Torka” oraz gość specjalny: Piotr Kupicha, wokalista zespołu „Feel”.Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie "Dobrze, że jesteś".
 
Na Noworoczny Koncert Kolęd zapraszają też Zebrzydowice. Koncert odbedzie się  6 stycznia  o godz. 17.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Wystąpią: Chór Mieszany ,,Echo” z Zebrzydowic- dyr. J. Sikora, Chór Modus Vivendi z Katowic- Piotrowic- dyr. A. Szawińska,Sabina Olbrich- Szafraniec- solo sopran,Arkadiusz Popławski- organy, Beata Sabath- słowo.
 
W Skoczowie również zaplanowano "Koncert Kolęd", który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2012r.w kościele ewangelickim Św. Trójcy. Początek godz.10.00. Wystąpią Chóry dziecięce z Dębowca i Skoczowa, zespół "Vocalis",Chór mieszany z Dębowca,Zespół "Dzwonki" i zespół młodzieżowy oraz Chór "Gloria" z składzie chóru żeńskiego, mieszanego i męskiego.
 
Dorota Kochman
źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: