Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: Zabawy z bronią

Mundury, broń, sceny batalistyczne, stragany z militariami, strzelnica paintballu, koncert orkiestry i atrakcje dla dzieci oraz nieodłączna wojskowa grochówka - to część atrakcji, jakie czekają na miłośników wojska, rekonstrukcji historycznych i historii podczas  tegorocznego "Spotkania z Militariami" w Hażlachu. W sobotę  (25 czerwca) teren wokół Gminnego Ośrodka Kultury będzie wyglądał jak przeniesiony w czasie poligon wojskowy.

„Spotkanie z militariami” 2011 odbędzie się w miejscu wcześniejszych „Pikników Militarnych”. Miłośnicy, znawcy i laicy będą mogli zapoznać się z historycznymi pojazdami, mundurami: - Widzowie przede wszystkim będą mogli zobaczyć pojazdy, mundury i broń, porozmawiać z rekonstruktorami i zobaczyć ,,żywą historię" - mówi Krzysztof Kolarczyk, organizator techniczny spotkania: - Będzie m.in. replika pojazdu opancerzonego SdKfz 251 z kolekcji braci Czudków, repliki samochodów ciężarowych, jeepy. Będzie również jedna niespodzianka, przedpremierowy pokaz - zapowiada K. Kolarczyk.

Na przybyłych czeka wiele atrakcji: - Wojskowa grochówka, gastronomia, stragany z militariami, strzelnica paintballu, koncert orkiestry - zapowiada Kolarczyk i dodaje: - Również dla dzieci przygotowaliśmy zajęcie, będzie konkurs rysunkowy, w zależności od pogody zjeżdżalnie, karuzele. Na zakończenie spotkania odbędzie się festyn z koncertem zespołu Old boys Franc-villy.

Spotkania militarne to także okazja do wymiany doświadczeń dla miłośników i rekonstruktorów pojazdów: - Do zorganizowania tej jednodniowej imprezy zobligowały nas osoby, które bywały wcześniej na hażlaskich „Piknikach”. Dlatego spotkanie to umożliwi swobodny kontakt grup rekonstrukcyjnych, właścicieli pojazdów i kolekcji - informuje Kolarczyk i dodaje: - Zresztą bez wsparcia i zaangażowania wielu osób, pasjonatów wojskowości, nie byłoby możliwości zorganizowania takiej imprezy...

Dla rekonstruktorów i właścicieli pojazdów wyznaczony został odgrodzony i strzeżony teren, na którym, po zakończonej części oficjalnej, można pozostawić pojazdy i lawety czy rozbić namiot. Dla osób, które chcą zaprezentować swoje kolekcje, przygotowana będzie strzeżona sala: - Oficjalne rozpoczęcie spotkania to godzina 11.00, lecz zapraszamy wcześniej, szczególnie grupy, które chcą ustawić dioramy - podaje Kolarczyk.

 

POSŁUCHAJ KZRYSZTOFA KOLARCZYKA


Plan imprezy:

11:00 Nieoficjalne otwarcie spotkania

11:30 Pokazy pojazdów

13:00 Oficjalne otwarcie spotkania przez   Wójta Gminy Hażlach

14:00 Prezentacja grup rekonstrukcyjnych

15:00 Scenki batalistyczne

16:30 Pokazy pojazdów

17:30 Koncert orkiestry

18:30 Nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursów

18:50 Oficjalne zakończenie spotkania

19:00 Festyn sportowy, gra zespół Old boys Franc-villy

Dla zmotoryzowanych uczestników przygotowano parkingi m.in. w rejonie Urzędu Gminy, przystanku powyżej boiska (przystanek PKS), łąki poniżej remizy strażackiej, a także parkingi dla gości i rekonstruktorów (tylko z identyfikatorami): - Miejsca parkingowe dla rekonstruktorów i właścicieli pojazdów wskazywane będą w punkcie informacyjnym - dodaje Kolarczyk.

Więcej informacji TU lub pod numerem tel.: 792651434

źródło: OX.pl/radio 90
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: