Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: wybory uzupełniajace

Informowaliśmy o tym, że radny Gminy Hażlach Klaudiusz Zawada zrzekł się mandatu. Aktualnie pojawiła się informacja o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego i zarządzeniu wyborów uzupełniających na 17 maja 2020 roku. Do urn pójdą mieszkańcy Gminy Hażlach w okręgu wyborczym nr 14, czyli w Zamarskach.

- W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Klaudiusza Zawady przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające do Rady Gminy Hażlach w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 14. W okręgu, o którym mowa, wybierany będzie 1 radny. Wybory przeprowadzone zostaną w dniu 17 maja 2020 r – poinformował 6 marca 2020 roku Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek w zarządzeniu.

Zainteresowani obsadzeniem nowopowstałego wakatu w Radzie Gminy Hażlach do 23 marca 2020 roku mogą składać zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego oraz zamiarze zgłoszenia kandydata w wyborach uzupełniających. Zawiadomienia należy kierować do Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej II. Kandydatów można zgłaszać do 12 kwietnia 2020 roku.

Zgłoszeni kandydaci mogą prowadzić kampanię do 15 maja 2020 roku, 16 maja i dzień wyborów to cisza wyborcza. Głosowanie odbędzie się 17 maja 2020 roku w godzinach 7:00-21:00. Należy pamiętać, że w przypadku wyborów uzupełniających, obowiązują takie same zasady, jak w przypadku każdych innych wyborów samorządowych. Mieszkańcy, którzy chcą zagłosować mogą sprawdzać czy znajdują się w stosownym spisie wyborców i ewentualnie wystąpić o dopisanie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: