Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: rusza remont ul. Długiej

Już wkrótce ma się rozpocząć długo wyczekiwany remont ulicy Długiej w Hażlachu. Odnowiony zostanie odcinek od lasu w kierunku przedszkola. Przebudowana zostanie jezdnia, uregulowana kwestia odwodnienia, a przy ulicy powstanie chodnik. Planowany termin zakończenia prac to listopad lub grudzień 2020 roku.

Inwestycja, której koszt to ponad 4 miliony złotych jest efektem porozumienia Gminy Hażlach i Powiatu Cieszyńskiego. Ulica Długa w Hażlachu jest drogą powiatową, w związku z czym Gmina nie mogła samodzielnie podjąć tam działań, pozostawała również kwestia finansów. Porozumienie zostało zawarte, a środki (wkład własny i dofinansowanie ze środków zewnętrznych) się znalazły.

Na jakim etapie jest realizacja zadania? – projekt opracowany, dotacja pozyskana, wkład własny (powiatu oraz gminy) zabezpieczony, plac budowy przekazany, czyli powoli ruszamy – wyjaśnia Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach. Już wkrótce kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w rejonie ul. Długiej, jednak nagrodą za cierpliwość ma być nowa droga, dostosowana do potrzeb obecnego ruchu.

Ulica Długa końcem roku ukaże nam się w nowej odsłonie. Planowane jest przeprowadzenie rozbudowy drogi przez wykonanie nowej konstrukcji jezdni z poszerzeniami na łukach, remont jezdni, przebudowa skrzyżowań z ulicą Rudowską i z ulicą Myśliwską, budowa dwóch peronów przystankowych, budowa chodnika, wykonanie kanalizacji i inne działania, związane z przygotowaniem drogi do użytku.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: