Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: otwierają przedszkola i urząd

Jak poinformował Grzegorz Sikorski – Wójt Gminy Hażlach, od poniedziałku (25.05.2020) w Gminie część instytucji ma powoli wracać do normalnego działania. Dotyczy to m.in. lokalnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a także Urzędu Gminy Hażlach.

Zgodnie z rządowym planem stopniowego łagodzenia obostrzeń przedszkola i żłobki mogły wznowić działanie już od 6 maja 2020 roku, jednak gminy mogły opóźnić moment powrotu maluchów w mury placówek. Na takie rozwiązanie zdecydowała się większość samorządów, w tym te z powiatu cieszyńskiego. Aktualnie stopniowo w poszczególnych gminach przywracane jest działanie żłobków i przedszkoli. Od poniedziałku (25.05.2020) dzieci znów odwiedzą placówki - otwieramy przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Hażlach. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie danej placówce zamiaru posłania dziecka – poinformował Grzegorz Sikorski, uzupełniając, że placówki są przygotowane na przyjęcie dzieci, zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi. Ławki zostały rozsunięte, na podłodze pojawiły się specjalne linie, które mają pomagać w zachowaniu bezpiecznych odległości, a w wyznaczonych punktach znajdują się dozowniki z płynem antybakteryjnym.

To jednak nie koniec zmian w Hażlachu. Od poniedziałku zostanie również przywrócona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Hażlach - Będzie się ona odbywała z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych w pokoju nr 11 (Kasa Urzędu, I piętro). W tym samym czasie w pomieszczeniu będzie mógł przebywać tylko 1 interesant – wyjaśnia Sikorski. W tym przypadku należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznych odstępów w ewentualnych kolejkach oraz o konieczności zakrywania ust i nosa.

 

Pisaliśmy również: Przedszkola nadal zamknięte

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-25 14:48:08
wyśmienity cwaniaczek: tylko po co te koszty, skoro nikt nie zadeklarował chęci posłania dziecka na szkolną minę ??!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: