Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: Koło Pszczelarskie ma już 45 lat

Pod koniec lutego w Brzezówce spotkali się członkowie gminnego Koła Pszczelarskiego z Hażlacha. Omawiali m.in. przygotowania do obchodów jubileuszu 45-lecia, które zaplanowane są na lipiec br.

Pszczelarze mówili także o zagrożeniach dla hodowli pszczół. Jan Rudol, prezes koła, mówił- intensyfikacja rolnictwa, nadmierne czy nieprawidłowe stosowanie środków ochrony roślin i nawozów, patogeny, gatunki inwazyjne, zanieczyszczenie środowiska i zmiana klimatu, to czynniki które wpływają na dobrostan pszczół.

Na spotkaniu obecny był także wójt Grzegorz Sikorski, który mówił- myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, iż od pszczół zapylających rośliny zależy produkcja żywności oraz surowców przemysłowych. Jednak, o czym mówił w swoim sprawozdaniu Prezes Jan Rudol, dzisiejsze pszczelarstwo zmaga się z wieloma problemami związanymi z wywieraniem przez nas samych coraz większej presji na środowisko naturalne, co powoduje coraz większe trudności w utrzymaniu rodzin pszczelich w odpowiednim stanie zdrowotnym.

KR/mat.pras. 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją