Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach (i nie tylko) z dofinansowaniem

Koniec maja okazał się szczęśliwy między innymi dla gminy Hażlach. Jak poinformował wójt Grzegorz Sikorski, wśród 29 gmin województwa śląskiego, które podpisały w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego umowy na realizację zadań z zakresu budowy i modernizacji dróg lokalnych, znalazła się również gmina Hażlach.

29 przedstawicieli gmin, leżących na terenie województwa śląskiego w ostatnim tygodniu maja podpisało umowy na realizację zadań z zakresu budowy i modernizacji dróg lokalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Remont ma zostać przeprowadzony na ulicy Dworskiej w Hażlachu — Wcześniej w ramach środków PROW-owskich zmodernizowaliśmy ul. Rudowską, Sadową, Pilotów, Kwiatową, Osiedlową, Szkolną oraz Spacerową. Warto dodać, iż od początku roku pozyskaliśmy już prawie 4 mln zł środków unijnych na realizację wielu kluczowych zadań wynikających z postulatów naszych mieszkańców – poinformował Sikorski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zgodnie z informacjami, opublikowanymi na stronie internetowej woejwództwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim dofinansowania oprócz Hażlacha otrzymały również gminy: Goleszów (informacja tutaj), Brenna i Strumień. Dodatkowo tego samego dnia podpisano oficjalną umowę z gminą Cieszyn, która dotyczy przebudowy targowiska rolno-spożywczego. Na realizację wszystkich zadań ma zostać przeznaczone około 30 mln złotych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: