Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: dożynki zostały uwiecznione! Premiera filmu

W środę (30.11) w haźlaskiej bibliotece odbyła się premiera filmu „Dożynki – zwyczaje na Śląsku Cieszyńskim”, który powstał w wyniku współpracy polskich i czeskich instytucji.

Film opowiadający o dożynkach, zwyczajach z tym związanych i procesem przygotowania takiego wydarzenia jest zwieńczeniem projektu, realizowanego wspólnie przez instytucje z Czech i Polski. W materiale można zobaczyć m.in. fragmenty Dożynek Powiatowych w Hażlachu, które odbyły się we wrześniu 2022 roku, a także migawki z przygotowania wydarzenia, czy ciekawostki dotyczące samego święta plonów oraz pracy rolników.

Premiera spotkała się z ciepłym odbiorem uczestników, na tym jednak nie koniec – Po oficjalnej premierze filmu, materiał zostanie opublikowany w internecie, w tym na profilach społecznościowych partnerów projektu oraz podmiotów wspierających jego realizację. Już teraz serdecznie zapraszam do udziału w pokazie premierowym, wierząc że ciekawa fabuła przypadnie do gustu wszystkim – zachęca Cecylia Gasz-Płońska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu, który jest partnerem wiodącym projektu.

Film będzie również wykorzystywany w szkołach, na lekcjach o dziedzictwie kulturowym, czy podczas zajęć edukacyjnych w Domu Przyrodnika. Stanie się również elementem ekspozycji hażlaskiego muzeum.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: