Hat-trick Justyny Kaczkowskiej

Pruszków gościł przez kilka dni najlepszych kolarzy torowych w kraju. W Mistrzostwach Polski wzięła udział także Justyna Kaczkowska, pochodząca z Jaworza. Kolarka torowa trzykrotnie stawała na podium.

21-letnia kolarka okazała się najlepsza w wyścigu na dochodzenie, broniąc tym samym tytułu sprzed roku. Kaczkowska, jako jedyna, pokonała dystans 3 kilometrów poniżej trzech minut i czterdziestu sekund – 03:39,064.

Jaworzanka sięgnęła także po srebrny medal, w wyścigu drużynowym. Jej zespół - MAT ATOM DEWELOPER – przegrał tylko z UKS-em MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK. W ostatnim dniu mistrzostw, Kaczkowska oraz jej koleżanka z drużyny, Łucja Pietrzak, rywalizowały w madisonie. W wyścigu punktowym par wywalczyły brązowy krążek.

Kaczkowska, po udanych startach w Pruszkowie, ma na koncie już pięć medali z Mistrzostw Polski. Podczas ubiegłorocznych zmagań sięgnęła po dwa krążki.