Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Harrachov: Małysz na medal

Adam Małysz w Harrachovie spisał się na medal, stanął na najniższym miejscu podium

Po pierwszej serii nasz najlepszy skoczek który skoczył 197,5 metra zajmował 3 pozycję. W drugiej serii tuż przed skokiem  naszego zawodnika sędziowie po raz kolejny zdecydowali o obniżeniu rozbiegu. Chwilę przed Małyszem skakał Martin Koch, który popisał się niewiarygodnym skokiem lądując na 213 metrze i jak sie później okazało dzięki temu wskoczył na pierwsze miejsce podium. Swój skok zepsuł  zajmujący drugie miejsce po pierwszej serii Bjørn Einar Romøren co pozwoliło Małyszowi utrzymać dobrą trzecią pozycję. Małysz  w drugiej serii wylądował na 189 metrze.  Thomas Morgenstern, który skoczył o półtora metra dalej od skoczka z Wisły zajął drugą lokatę. 

Wyniki można było śledzić w naszej relacji LIVE – Przejdź>>>

Szczegółowe wyniki konkursu [KLIKNIJ>>>]

------------------------------------------------------------------------------------

Druga seria skoków zapowiada się bardzo ciekawie. Adam Małysz po pierwszej serii zajmuje trzecią pozycję, jednak różnce w czołówce są bardzo niewielkie, "orzeł z Wisły" traci do prowadzącego Morgensterna tylko  jeden punkt. 

Konkurs był kilka razy przerywany na krótko gdyż obniżano belkę, z której skakali skoczkowie. Fenonenalnie jednak spisał sie Adam Małysz, który poszybował na 197,5 metra. Przed nic znajdują się tylko Bjørn Einar Romøren 207,5 metra (skakał z wyższej belki) oraz Thomas Morgenstern, który wylądował na 196, 5 m. Małysz do najlepszego skoczka po pierwszej serii traci tylko 1. punkt.

W drugiej serii zobaczymy trzech Polaków, oprócz Adama Małysza będą to: Kamil Stoch (186,5m i 15. miejsce) oraz Stefan Hula (165,5m i 29. miejsce). 

Czekamy na drugą serię. Wyniki można śledzić w naszej relacji LIVE – Przejdź>>>

------------------------------------------------------------------------------------

W sobotę i niedzielę (8 i 9 stycznia) skoczkowie rywalizować będą na mamuciej skoczni Čerťák w Harrachovie. Podczas tego konkursu możemy spodziewać się  wielu kibiców z Polski gdyż czeska miejscowość leży bardzo blisko polskiej granicy. Liczymy, że o czołowe miejsce powalczy nasz „Orzeł z Wisły” Adam Małysz.

Oprócz Małysza całkiem dobrze też radzi sobie w tym sezonie Kamil Stoch. Jednym z głównych faworytów zawodów jest fenomenalnie spisujący się ostatnio Austriak Thomas Morgenstern. Dwudziestoczteroletni skoczek ze Spittal an der Drau zdobył Kryształową Kulę w sezonie 2007/2008.

Polskę w Harrachovie reprezentować będą Jakub Kot (nr 16), Dawid Kubacki (nr 18), Marcin Bachleda (nr 24), Stefan Hula (nr 35), Kamil Stoch (nr 44) oraz Adam Małysz (nr 50).

Tradycyjnie już zapraszamy na naszą relację LIVE – Przejdź>>> o godzinie 11:00 będzie można śledzić kwalifikacje a od godziny 16:00 sam konkurs

PROGRAM ZAWODÓW:

08.01.2011, sobota
09:00 oficjalny trening
11:00 kwalifikacje
15:00 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa

09.01.2011, niedziela
12:30 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: