Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Harmonia zaśpiewała z Bocellim

Nie lada zaszczyt spotkał członków Chóru Uniwersytetu Śląskiego ''Harmonia'' w Cieszynie - kierowany przez dr hab. prof. UŚ Izabellę Zielecką-Panek wystąpił podczas koncertu, którego gwiazdą był włoski tenor i multiinstrumentalista Andrea Bocelli. Koncert odbył się w sobotę 11 listopada 2017 roku w TAURON Arenie Kraków.

O Bocellim słyszał każdy, nawet jeśli nie przepada za muzyką operową. Ten włoski śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie.

W Krakowie artysta zaprezentował najbardziej znane operowe arie oraz swój repertuar z płyty pt. „Cinema” będącej kolekcją wybranych tematów muzycznych z takich filmów, jak: „West Side Story”, „Ojciec Chrzestny” czy „Gladiator”. Na scenie artyście towarzyszyli między innymi: Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, piosenkarka popowa Ilaria Della Bidia oraz śpiewaczka operowa Maria Aleida oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” w Cieszynie. Przed koncertem gościnnie wystąpił gitarowy duet CARisMA. Dyrygentem był Marcello Rota, światowej sławy dyrygent ze słynnej dyrygenckiej rodziny, współpracujący z operami w Rzymie, Neapolu, Mediolanie czy Londynie.

Wydarzenie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, wszystkie bilety zostały wyprzedane. Koncert oglądało ponad 20.000 osób.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: