Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Harcerze dla Ukrainy

Hufiec Ziemi Cieszyńskiej włączył się do zbiórek darów dla uchodźców z Ukrainy. Pomaga również przy organizacji pomocy humanitarnej organizowanej przez samorządy lokalne. Jutro (02.03) pięcioosobowy zespół pełnoletnich instruktorów z cieszyńskiego Hufca wyrusza do Przemyśla by pomagać uchodźcom.

Hufiec Ziemi Cieszyńskiej uruchomił Harcerski Wolontariat. Harcerze włączyli się w działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy organizowane przez samorządy lokalne.
Osoby chcące włączyć się do pomocy prosimy o kontakt z komendantem Hufca - hm. Tomaszem Głaskiem nr tel. 728992103 lub phm. Kingą Karolewską nr tel. 6995728193 - informują na swoim Facebooku.

Harcerze i harcerki Hufca Ziemi Cieszyńskiej bez wahania włączyli się w akcje pomocowe dla Ukrainy prowadzone na terenie całego powiatu cieszyńskiegoDajemy wyraz gotowości pracy do służby i drugiego człowieka – podkreśla hm. Tomasz Głasek komendant Hufca Ziemi Cieszyńskiej.  Harcerze pomagają m.in. w pakowaniu paczek dla potrzebujących obywateli Ukrainy, wraz ze Strażą Miejską w Cieszynie, gdzie znajduje się punkt zbiórki zorganizowany przez Urząd Miasta w Cieszynie.  Dziękuję wszystkim harcerskim wolontariuszom za służbę i zaangażowanie oraz ludziom dobrej woli którzy przynoszą dary i pomagają w ich segregacji, pakowaniu i załadunku – dziękuje Głasek.

Jutro (02.03) w odpowiedzi na apel Chorągwi Podkarpackiej 5-osobowy zespół pełnoletnich instruktorów Hufca Ziemi Cieszyńskiej wyruszy do Przemyśla by pomagać uchodźcom. To osoby przeszkolone, posiadające odpowiednie uprawnienia w udzielaniu pierwszej pomocy. Będziemy pełnili służbę m.in. na  dworcu PKP w Przemyślu. Na miejscu mamy kierować ruchem, opiekować się dziećmi, udzielać pierwszej pomocy. Mamy służyć również na przejściach granicznych – m.in. kompletować i rozładowywać paczki dla uchodźców, opiekować się dziećmi oraz działać w ośrodkach dla uchodźców, gdzie potrzebna jest pomoc przy pracach dziennych, a także opieka nad dziećmi – podkreśla hm. Tomasz Głasek. Wyjazd jest koordynowany  przez Chorągiew Śląską. Przy okazji wyjazdu harcerze zabierają również zebrane podczas zbiórek potrzebne rzeczy oraz dwa duże worki zabawek.

Komendanci Hufców wyczulają także swoich harcerskich wychowawców by odpowiednio prowadzili rozmowy z dziećmi na temat sytuacji na Ukrainie. Wskazówki jak to robić wychowawcy i nie tylko mogą zaleźć na stronie ZHP. Przygotowaliśmy również materiał informacyjny z linkami do weryfikowania informacji, które pojawiają się w internecie. Chodzi o walkę z fake newsami. Wynika to z potrzeby uspokojenia nastrojów. Przekazaliśmy wiarygodne adresy zbiórek pieniężnych w związku z pojawieniem się fałszywych zbiórek – zaznacza Głasek.

Na stronie cieszyńskiego Hufca pojawiła się także informacja o możliwości wpłacania pieniędzy na rzecz wsparcia Ukrainy na konto założone przez Chorągiew Śląska ZHP. Drodzy przyjaciele, Chorągiew Śląska ZHP uruchomiła konto bankowe w celu przekazania wsparcia finansowego dla Ukrainy. Dodatkowo przestrzegamy, aby uważnie weryfikować zbiórki publiczne i konta bankowe, na które przekazywane są środki finansowe. Nr konta wsparcie dla Ukrainy: 71 1020 2313 0000 3002 0599 6220 - zwracają uwagę cieszyńscy harcerze. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-01 17:34:56
św. Patryk.: cała Polska dziś razem z Ukrainą - może za wyjątkiem dobrze nam znanych z wcześniejszych pochwał dla Putnia i uścisków z pro-putinowską, faszystowską międzynarodówką działaczy PiS z Kaczyńskim i Morawieckim na czele oraz ziobrystów, Korwina-Mikke z konfederacji i im podobnych zdrajców
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: