Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Haratyk przerwał serię Bukowieckiego

Kulomiot pochodzący z naszego regionu - Michał Haratyk - pokrzyżował plany Konrada Bukowieckiego, zwyciężając w Szczytnie, a więc w rodzinnej miejscowości 22-letniego lekkoatlety. Mistrz Europy trzykrotnie pokonał granicę 21 metrów.

Czołowi polscy kulomioci wystąpili podczas sobotniego mityngu 4Move Jurand Cup, który miał miejsce w Szczytnie. Dla Konrada Bukowieckiego był to szczególny konkurs, gdyż Szczytno jest dla niego rodzinną miejscowością, a poza tym przyjechał podbudowany dwoma złotymi medalami - z Uniwersjady (w Neapolu) oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy (w Gaevle). Ale w dzisiejszych zawodach pokrzyżował jego plany Michał Haratyk.

Zawodnik bielskiego Sprintu, który pochodzi z naszego regionu, trzykrotnie pokonał granicę 21 metrów. Najdalej pchnął kulę w czwartej serii, kiedy uzyskał 21,38. Z kolei Bukowiecki, który uplasował się na drugim miejscu, ani razu nie przekroczył ww. granicy - 20,95. Podium uzupełnił, zgodnie z planem, Jakub Szyszkowski - 19,50.

Co ciekawe, Haratyk, dzięki dzisiejszej wygranej, zagwarantował sobie weekendowy pobyt w Willi Stanisław, która znajduje się w Chrapowie nad jeziorem.

4Move Jurand Cup, Szczytno, 20.07.2019:
1. Michał Haratyk 21.38 (20,90 / 21,06 / 21,25 / 21,38 / 20,31 / 21,36)
2. Konrad Bukowiecki 20.95
3. Jakub Szyszkowski 19.50
4. Andrzej Naszko 19.33

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: