Haratyk na podium w Czechach

Ostrawa dobrze kojarzy się Haratykowi, bo to właśnie tam ustanowił w czerwcu nowy rekord Polski, który wynosi obecnie 22,08 metrów. Dzisiaj znowu wystąpił u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie zajął trzecie miejsce podczas Pucharu Kontynentalnego IAAF.

Do Czech zjechało się wiele gwiazd lekkiej atletyki. Podczas zmagań w Pucharze Kontynentalnym, zawodnicy nie reprezentują barw narodowych, lecz swe kontynenty. Każdy kontynent może wystawić w danej dyscyplinie po dwóch lekkoatletów. W pchnięciu kulą Europę reprezentowali Michał Haratyk oraz reprezentant gospodarzy, Tomas Stanek.

Mistrz Europy nie rozpoczął zbyt dobrze, ale udane pchnięcie zanotował w trzeciej próbie, w której kula wylądowała na 21,36 m. Tym samym, Haratyk awansował do tzw. półfinału, gdzie wciąż reprezentował Starty Kontynent. Z rywalizacji odpadł Stanek, który okazał się słabszy od Polaka oraz reszta słabszych kulomiotów z poszczególnych kontynentów.

Po trzech próbach wyniki zerowano, a w grze pozostało czterech zawodników, którzy walczyli o miejsce w finale. Niestety, w czwartej próbie 26-latek pchnął na 20,77 m, co nie pozwoliło mu awansować do najlepszej dwójki, ale i tak stanął na najniższym stopniu podium.

W konkursie najlepszy okazał się Darlan Romani, którego wystawiła Ameryka. Drugie miejsce zajął Tomas Walsh, reprezentant Azji i Oceanii.