Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gwiazdy i vipy w centrum Wisły

Profesor Jerzy Buzek - eurodeputowany, premier rządu RP w latach 1997-2001 i przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 będzie gościem 'Biegu po Nowe Życie' 2013. To sportowe wydarzenie już jutro w centrum Wisły.
W sobotę, w centrum Wisły spotkają się gwiazdy mediów i sceny - pod przewodnictwem Przemysława Salety, które pobiegną po ... nowe życie. Snow Sport Show – Bieg po Nowe Życie” to projekt na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa kraju do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego – mówił podczas ubiegłorocznej edycji biegu Przemysław Saleta. To dwa lata temu Saleta postanowił zorganizować po raz pierwszy w Wiśle projekt sportowo-edukacyjny na rzecz wsparcia rozwoju transplantacji narządów.
 
 
W ideę „Biegu po Nowe Życie” aktywnie włączyła się Para Prezydencka. Ale w tym roku bieg otworzyć ma Jerzy Buzek Były premier weźmie udział w uroczystym otwarciu zawodów 9 lutego o 10:15 na Placu Bogumiła Hoffa w Wiśle, wręczy także nagrody trzem najlepszym sztafetom.
 
Od dwóch lat bieg przyciąga gwiazdy ekranu, dziennikarzy i sportowców oraz osoby po transplantacji. Jarosław Jakimowicz kilka lat temu dwa płaty swojej wątroby ofiarował swojemu synowi. Jak mówi, niczego nie żałuje i swoim przykładem chce zachęcać innych do takich decyzji.
 
 
A kogo zobaczymy jeszcze? Lista vipów i gwiazd jest długa. Organizatorzy zapewniają, że w sobotę w Wiśle obecny będzie Jarek Jakimowicz - aktor i... znakomity biegacz narciarski, co pokazały dwie poprzednie edycje. Rafał Bryndal, Olgierd Łukaszewicz. Oczywiście nie zabraknie dziennikarza sportowego Jurka Mielewskiego. Będzie Jarek Kret, Łukasz Jakóbiak. Ryszard Bosek, czyli Mistrz Olimpijski z Montrealu. Iza Zwierzyńska – czyli „ Barwy szczęścia”, po raz pierwszy w „Biegu po Nowe Życie”.
 
Agata Nizińska – aktorka… i prywatnie wnuczka Wojciecha Pokory. Również: Ania Popek – dziennikarka i prezenterka telewizyjna TVP oraz dziennikarka Polsatu Karolina Szostak.
 
Nie zabraknie gwiazd świata muzyki: PECTUS, Szymon Wydra i Carpe Diem , Liber, oraz Rafał Brzozowski oraz Adrian Łobanowski - wokalista i gitarzysta, lider i współzałożyciel alternatywnego zespołu NO LOGO. Sabina Golanowska. A także, Marcin Mroczek i jego brat Rafał. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Motocykliści ORLEN TEAM Jacek Czachor, Kuba Przygoński i Marek Dąbrowski. Po raz pierwszy z nami Michał Bębenek - czyli szybkie samochody. Karolina Owczarz.  Na pewno Łukasz Kożuch z grupy FEEL i Piotr Kupicha - lider zespołu. Paweł Kukiz - po roku nieobecności powraca na trasy biegowe
 
Program imprezy: Sobota 9.02.2013 Trasa biegowa Wisła – Centrum Plac Bogumiła Hoffa
 
9:00 – 10:00 – „Rozgrzewka z Gwiazdami”
10:00 – prezentacja uczestników
10:15 – oficjalne otwarcie i start do „III Biegu po Nowe Życie”
11:30 – zakończenie zawodów – ceremonia dekoracji trzech najlepszych sztafet – Plac Hoffa
 
Stok narciarski Juliany – Szczyrk
13:30 – „Slalom Gwiazd”
14:30 - zakończenie zawodów – ceremonia dekoracji – stok Juliany
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: