Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grzybobranie też może być niebezpieczne

Jesień to szczególny czas dla amatorów grzybobrania. Niestety często zdarza się, że do lasu udają się osoby w podeszłym wieku, które podczas zbierania grzybów potrafią się zgubić. Taka sytuacja jest dla nich bardzo niebezpieczna.

- Najczęściej gubią się w lesie starsze osoby, które straciły orientację w terenie i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Taka sytuacja, kiedy starszą osobę, (często wymagającą przyjmowania stałych lekarstw) w lesie zastaje zmrok, stanowi zagrożenie dla jej zdrowia. Dlatego zawsze wszczynane są poszukiwania zaginionego. Do akcji angażowani są policjanci z wszystkich komórek organizacyjnych policji, strażacy, strażacy ochotnicy, a nawet leśnicy - informują bielscy mundurowi.

Jak dodają policjanci, poszukiwania zazwyczaj kończą się odnalezieniem zaginionej osoby, jednak często potrzebne jest użycie specjalistycznego sprzętu i helikoptera. Aby uniknąć kłopotliwej sytuacji, warto zawsze zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy (z naładowaną w pełni baterią) oraz kamizelkę odblaskową. Co więcej, zawsze należy informować najbliższych, do którego lasu się wybiera grzybiarz i kiedy zamierza wrócić.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-21 15:31:31
Tustela: ale prawol :) mniam ,mniam by się zjadło z masełkiem i cebulką:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: