Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grzegorz Puda ministrem rolnictwa?

Jak informuje RMF FM, Grzegorz Puda ma zastąpić Jana Krzysztofa Ardanowskiego na stanowisku szefa Ministerstwa Rolnictwa.

Pochodzący z Bielska-Białej polityk Prawa i Sprawiedliwości został wybrany w 27. okręgu wyborczym, który obejmuje powiaty cieszyński, bielski, żywiecki i pszczyński. Dotychczas pełnił funkcję wiceministra w resorcie Funduszy i Polityki Regionalnej. Z wykształcenia jest magistrem zootechniki, kończył Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Warto przypomnieć, że Ardanowski został zdymisjonowany po tym, jak zagłosował przeciw ustawie o ochronie praw zwierząt - pisaliśmy o niej tutaj. Puda, tak jak pozostali parlamentarzyści wybrani w naszym okręgu, poparli ten rządowy projekt.

KR/RMF FM

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-29 13:51:30
krzysztof.mm: PiS niemal co dnia udowadnia, że dno jest jeszcze niżej
2020-09-29 14:21:12
donekT: krzy-sio+ W Liście do Galatów nienawiść/hejt wymienione są obok nieczystości, wyuzdania, uprawiania bałwochwalstwa, czarów, sporów, zawiści, wzburzenia niewłaściwą pogonią za zaszczytami, niezgodą, rozłamami i zazdrością. Zgodnie z przesłaniem Biblii hejter staje się niezdolny do kochania innych i samego siebie. Niektórzy próbują nienawiścią żyć, także nieźle żyć z nienawiści i dodatkowo wzbudzać w sobie fałszywe poczucie, że są w swoim mniemaniu ważnymi uczestnikami życia publicznego.
2020-09-29 14:25:44
donekT: Zaproponowanie na ministra osoby pochodzącej z konkretnego okręgu stanowi wyróżnienie nie tylko dla Pana Grzegorza, pośrednio także dla regionu. Miejmy nadzieję, że interesy polskiego rolnictwa będą godnie reprezentowane.
2020-09-29 15:12:10
something eye: Donuś weź o Koryfeuszach i Eris coś dorzuć !
2020-09-29 15:41:20
donekT: Na Twoje życzenie krzy-sio+ something eye: QUI MALUM CARMEN INCANTASSIT,
2020-09-29 15:42:12
donekT: Zjawisko tak nazywanego hejtu, wbrew pozorom nie jest charakterystyczne dla współczesności, epatowanie nienawiścią było już potępiane w czasach antycznych. Odniesień do nienawiści możemy się już dopatrywać w treści Prawa Dwunastu Tablic, wydanego około 451 r. p.n.e. (wedle dzisiejszych kryteriów, moglibyśmy to źródło prawa potraktować jako o charakterze konstytucyjnym), w jednym ze swych przepisów Prawo XII tablic głosiło QUI MALUM CARMEN INCANTASSIT, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „kto śpiewa złą treść”. Pomimo faktu, że metalowe tablice nie zachowały się do czasów obecnych, prawdopodobnie uległy zniszczeniu w trakcie najazdu Galów około 390 r. p.n.e., to za pośrednictwem Cycerona wiemy, że przewidziany występek zagrożony był karą śmierci, pierwotnie bez możliwości provocatio ad populum, co dziwiło samego Arpinatę, tym bardziej że pierwsze spisane rzymskie prawo przewidywało śmierć jako sankcję w niewielu rodzajach przypadków. Sam Cyceron nie interpretuje przepisów w odniesieniu do działań magicznych, zwraca uwagę na kontekst „świecki” i obywatelski. Śpiewanie lub układanie pieśni, które przynosiły komuś hańbę lub powodowały utratę czci w I w p.n.e. traktowane było, jako podstawa pod ściganie zniesławienia (INIURIA/bezprawie). Współcześnie drastyczność kary próbuje się tłumaczyć jako potraktowanie epatowania nienawiścią właśnie jako zabiegu magicznego, jak wiemy, ówczesną rzymska kultura była przesiąknięta przejętą od Etrusków magią. Antyczny hejt dla Rzymian był tożsamy z rzucaniem uroku. Wbrew pozorom, nawet dziś, w rzekomo oświeconych i pozbawionych zabobony czasach obserwujemy finansowe powodzenie i rosnącą wciąż popularność różnego rodzaju wróżek, wróżów, magów i praktyk magicznych, zwłaszcza wśród osób z tak nazywanych wyższych sfer.
2020-09-29 16:25:43
something eye: Donuś, poligloto jeden, aleś nam wygarnął .
2020-09-29 16:31:33
donekT: Pozdrów mocodawców krzy-sio+, zwłaszcza Pańcię!
2020-09-29 16:32:47
donekT: Zgodnie z konstytucyjnymi założeniami, celem partii jest zdobycie i utrzymanie władzy, aby rządzić Rzeczpospolitą, która jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Hejt i nienawiść, jak zostało wykazane, godzą we wspólnotę, wspólne wartości i jedność, prowadzą do sztucznych sporów i podziałów, mają charakter destrukcyjny, a nie konstruktywny. Stosowanie nienawiści, hejtu jako narzędzia prowadzenia polityki przez partie jest nie tylko przejawem bezprawia, także działaniem niezgodnym z zasadami konstytucyjnymi Rzeczpospolitej.
2020-09-29 16:40:54
czesiohill: Widzisz donku, ja Ardanowskiego uważałem za najgorszego ministra rolnictwa, jaki Polakom przytrafił się po 1989 roku. Już Lepper był lepszy, bo nie psuł i nie firmował prawnych gniotów. Pytanie, ile pan Puda łyknął wiedzy na temat szeroko pojętego prawa w rolnictwie i jego otoczce. Bo bycie ministrem i zmiana rozporządzeń w oparciu o "bo mój kolega z Radomia powiedział", jak czynił to Ardanowski, to poniżej ... krytyki. A bycie "dobrym" ministrem, bo rozdaję nie swoje pieniądze, to każdy potrafi. Poczekamy, zobaczymy.
2020-09-29 16:47:17
czesiohill: No, chyba z tej mąki nie będzie chleba - za wikipedią - "W 2006 uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki w Akademii Rolniczej w Krakowie[1]. Pracował m.in. jako kierownik marketingu w prywatnym przedsiębiorstwie i koordynator w starostwie powiatowym[2]. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2006, 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej" Jak po studiach zdobywał wiedzę w starostwie, to będzie tylko wykonawcą prikazów z Nowogrodzkiej. Panie, miej w opiece producentów rolnych.
2020-09-30 08:54:46
: pod rządami PiS co zmiana to na gorsze, jedynie wyniki udoju idą w górę
2020-09-30 09:16:15
czesiohill: No i stało się. Nieszczęścia "podbeskidzkie" chodzą parami?
2020-09-30 15:45:10
donekT: krzy-sio+świr Patryk, czyżbyś z postawy kreowania siebie na fanatycznego ateistę i antyklerykała próbował "nawrócić" się na RODZIMOWIERCĘ? Który to już raz próbujesz się "przechrzcić"???
2020-09-30 15:49:31
ekonom: co pan Puda miał wspólnego z rolnictwem? chyba nic, bo w zawodzie zootechnika nie pracował, na bielskich portalach piszą że był kierownikiem sali w domu weselnym, taki z niego marketingowiec... a tak naprawdę to prosty aparatczyk z marnym doświadczeniem zawodowym i kompetencjami
2020-09-30 18:10:14
krzysztof.mm: albo w tym PiS-ie zostały już same j e ł o p y, albo Kaczyński największych j e ł o p ó w, jak ten powyżej albo tow. Czarnek czy wcześniej Macierewicz i Waszczykowski, świadomie wsadza na eksponowane stanowiska, by na tych ewidentnie absurdalnych i kuriozalnych nominacjach skupić uwagę mediów, a za kulisami móc po cichu kręcić politykierskie, mafijne lody
2020-09-30 20:14:12
censor: Przyznaj, że chętnie łyknąłbyś nie jedną, ale nawet takie gałki... Zająłeś się tworzeniem teorii spiskowych krzy-sio+świr Patryk?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: