Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustawa o ochronie praw zwierząt. Jak głosowali posłowie z regionu?

Dziś w nocy Sejm przyjął ustawę o ochronie praw zwierząt, która wprowadza między innymi ograniczenie kwalifikacji osób uprawnionych do uboju rytualnego czy zakaz chowu w celu produkcji futer.

Projekt został zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość, jednak nie wszyscy parlamentarzyści wchodzący w skład koalicji rządzącej go poparli. Przeciwni byli wszyscy posłowie Solidarnej Polski, dwóch posłów Porozumienia i siedemnastu członków PiS. - Dzisiaj doszło do zerwania koalicji i mamy rząd mniejszościowy - powiedział w rozmowie z TVN24 poseł Marek Suski.

W głosowaniu wzięło udział ośmiu posłów wybranych, między innymi, przez mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Nie głosował jedynie Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska). Wszyscy pozostali poparli projekt ustawy: Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny, Grzegorz Puda, Stanisław Szwed (Prawo i Sprawiedliwość), Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek (Koalicja Obywatelska) i Przemysław Koperski (Lewica).

Pełne wyniki głosowania można znaleźć tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-18 13:58:04
Anakin324: Mam nadzieję że po wyborach do władzy dojdzie ideowa i narodowo-katolicka prawica a nie udająca prawicę żydobolszewia. Na bezczelność Witek & Co w sejmie nie mogę już patrzeć.
2020-09-18 14:18:12
Jarek.K: Anakin, odłam NSDAP już przecież mamy. Powinieneś być zadowolony, katoliku.
2020-09-18 14:58:02
Antykler Forte: polscy biskupi katoliccy to według jednych kato-bolszewia według innych żydo-bolszewia, w każdym razie na pewno to ewidentne JEŁOPY i wielka porażka Wojtyły, po nim to patologiczne dziedzictwo
2020-09-18 21:12:13
Jarek.K: https://gfycat.com/RepentantDeafeningBuffalo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: