Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grudzień w bibliotece

Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie zaprasza dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na lekcje biblioteczne. 

Wiersze Pana Jana, czyli spotkanie poświęcone twórczości Jana Brzechwy w 110 rocznicę jego urodzin to jeden z tematów lekcji. W ramach upowszechniania czytelnictwa prowadzone będą również  zajęcia o charakterze regionalnym – "Świąteczny grudzień", spotkanie o charakterze bibliotecznym – "Ach, jak cudowna jest Panama" oraz spotkanie z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora – "Szopen oczami dzieci".

Lekcje biblioteczne są, obok codziennej obsługi czytelników, jedną z podstawowych form dostarczania użytkownikom informacji o funkcjonowaniu Biblioteki. Prowadzone z ogromnym zaangażowaniem uczą już najmłodszych czytelników korzystania ze wszystkich dostępnych form uzyskiwania potrzebnych informacji.  

Oddział dla dzieci proponuje w grudniu również zajęcia plastyczne i zajęcia prowadzone w języku angielskim.  

Na tą chwilę dzieci z pewnością czekają najbardziej – Mikołaj zawita do Biblioteki Miejskiej i spotka się z uczestnikami zajęć. Wydarzenie „Mikołaj czyta dzieciom” będzie miało miejsce 10 grudnia, a 29 grudnia BM rozbrzmiewać będzie wspólnym kolędowaniem.  

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: