Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grożny wypadek z udziałem pieszego

Na drodze I/11 na odcinku w Nawsiu (Republika Czeska, przyp.red.) doszło we wtorek (03.12.2019) wieczorem do poważnego wypadku. Potrącony przez samochód pieszy – 48-letni Polak – w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala w Ostrawie.

 Około godz. 20:45 pracownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przyjęli zgłoszenie o potrąceniu pieszego w Nawsiu ok. 100 m przed zjazdem do Jabłonkowa. Do akcji ruszyła ekipa ratowników z Trzyńca oraz helikopter LPR z Ostrawy.

48-latek po czołowym zderzeniu z samochodem marki Peugeot (kierowanym przez 61-letniego cudzoziemca) całkowicie stracił przytomność, doznał też urazów kończyn dolnych i głowy. – Lekarze pogotowia zaintubowali pacjenta i podłączyli do respiratora. Mężczyźnie założono kołnierz ortopedyczny, ułożono go na materacu próżniowym i przetransportowano helikopterem do Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie – relacjonuje rzecznik Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego Lukáš Humpl. Wyniki testów na obecność alkoholu i narkotyków we krwi kierowcy były negatywne.

Policja bada okoliczności wypadku.

Głos Live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: