Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Groźny wypadek w Ustroniu

Dziś (21.08) w Ustroniu Nierodzimiu doszło do groźnie wyglądającego wypadku. O wielkim szczęściu mogą mówić jego uczestnicy. Jak się okazuje, jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, pomocy ofiarom udzielił policjant – wykładowca z katowickiej szkoły Policji asp. sztab. Paweł Dobaj. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło dziś (21.08) tuż przed godziną 11, w Ustroniu Nierodzimiu. - Pomimo bardzo dobrej widoczności oraz suchej nawierzchni, kierujący audi najprawdopodobniej nie zwrócił uwagi na sygnalizację świetlną i wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z jadącym w kierunku ul. Skoczowskiej fordem. Siła uderzenia była tak duża, że drugi z samochodów zakleszczył się między audi a barierą ochronną rozdzielającą jezdnie – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Świadkiem zdarzenia był wykładowca z katowickiej szkoły policji asp. sztab. Paweł Dobaj, który w Ustroniu spędzał z rodziną wolny czas. Policjant szkoli innych mundurowych - jest także kwalifikowanym ratownikiem pierwszej pomocy, dlatego od razu fachowo opatrzył rannego kierowcę oraz kontrolował stan pasażerki pojazdu, która uwięziona była wewnątrz. Wspólnie z innymi kierowcami pomagającym mu w akcji ratowniczej, zadbał również o bezpieczeństwo 7-latka, który podróżował fordem, ale w zdarzeniu nie ucierpiał – dodaje Pawlik.

Przy wydostaniu z samochodu zakleszczonej kobiety konieczna była pomoc straży pożarnej, która użyła do tego specjalnego sprzętu. 67-letni kierowca forda oraz 63-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-21 20:33:24
czesiohill: A ileż to lat miał kierowca audi?. Idę o zakład, że wjeżdżał na "późnym pomarańczowym", bo bardzo mu się spieszyło. Na każdym skrzyżowaniu ze światłami powinny być rejestratory z pamięcią 24 godzinną. Jeśli kolizja, panowie policjanci odczytują rejestr, który jest dowodem w sądzie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: