Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grozili i kradli, teraz posiedzą

Dwóch sprawców rozboju i kradzieży zostało zatrzymanych przez Policjantów Wydziału Kryminalnego w Cieszynie. Zatrzymani 29 sierpnia br. grozili pobiciem 32-latkowi, a następnie ukradli mu dwa telefony komórkowe. Dzisiaj, na wniosek śledczych i prokuratora, cieszyński sąd tymczasowo aresztował jednego ze sprawców, drugi został objęty policyjnym dozorem. Stróże prawa odzyskali skradzione telefony.

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia popołudniu na ulicy Głębokiej w Cieszynie: - Pokrzywdzony padł ofiarą rozboju przez nowo poznane mu osoby. Najpierw rozmawiali na ulicy, a gdy weszli na podwórko jednej z kamienic dwóch "kumpli" zagroziło mu pobiciem.Jeden z nich przeszukał mu spodnie i zabrał telefon komórkowy Iphone. Następnie drugi skradł mu telefon LG. 32-latek wycenił straty na 1150zł. Pokrzywdzony znał sprawców, lecz nie wiedział gdzie mieszkają. Jak się później okazało nie przedstawili mu prawdziwych imion - opisuje przebieg zdarzenia asp. Rafał Domagała  z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Na podstawie posiadanego rysopisu oraz w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, cieszyńscy kryminalni wytypowali sprawców, których zatrzymali w środę: - Zatrzymani to mieszkańcy Cieszyna w wieku 17 i 22 lat. Obaj w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Dzisiaj na wniosek śledczych i prokuratora Sąd zastosował wobec starszego  trzymiesięczny areszt tymczasowy, natomiast młodszy został objęty policyjnym dozorem - informuje rzecznik cieszyńskiej policji.

Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 12 lat w więzieniu.

(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: