Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Groził że wysadzi dom!

63-latek z Brennej zagroził, że wysadzi dom w powietrze. Mężczyzna odkręcił butlę gazową, a następnie rozlał benzynę. Tylko szybka i zdecydowana reakcja dzielnicowych z komisariatu w Skoczowie zapobiegła tragedii.

Mieszkaniec Brennej sam zadzwonił na komisariat i poinformował, że ma zamiar wysadzić dom. - Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz strażacy. Jak się okazało, mężczyzna w domu odkręcił zawór butli gazowej, rozlał benzynę i nie rozstawał się z zapalniczką. Pomimo bardzo realnego zagrożenia, dzielnicowi, którzy interweniowali na miejscu, jako pierwsi rozmawiali z mężczyzną. Dzięki ich opanowaniu oraz natychmiastowej reakcji, pobudzony 63-latek został obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie – relacjonuje zdarzenie st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. - W ocenie kierującego działaniami ratowniczymi straży pożarnej, istniało realne niebezpieczeństwo pożaru lub nagłego wybuchu – dodaje Pawlik. Po zatrzymaniu mężczyzny neutralizacją zagrożenia i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia zajęli się strażacy. 

Jak się okazało, 63-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Został doprowadzony do prokuratury i zarzuty narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz groźby karalne. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Grożą mu trzy lata odsiadki…

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-13 12:19:09
1234567890: Ja Brynioki to warioty :)
2023-09-13 19:39:58
koszor: To nie jest śmieszne. Ludziom odbija. Niedawno był Ustroń, teraz Brenna. A ile jest takich spraw, o których się nie pisze?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: