Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Groził rodzinie i zranił policjanta

Podczas interwencji domowej w jednej z miejscowości w Gminie Strumień, 46-latek zaatakował jednego z mundurowych odłamkami szkła z wcześniej rozbitej szyby. Groził nie tylko policjantom, ale również członkom rodziny.

Do zdarzenia doszło w sobotę 22 stycznia. - Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkający tam mężczyzna nie chce wpuścić na teren posesji swojej matki oraz siostry. Podczas pierwszej interwencji Policji 46-latek ostatecznie wpuścił członków rodziny – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła.

Chwilę później znowu musieli interweniować mundurowi, gdyż sprawca zaatakował swojego szwagra, który przyjechał na miejsce zaniepokojony długą nieobecnością teściowej. - Doszło między nimi do szarpaniny, podczas której kobieta uciekła z domu. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, 46-latek był już mocno pobudzony i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Trzymając w ręku worek z odłamkami szkła, zamachnął się w pewnej chwili w stronę jednego z policjantów i próbował go nimi uderzyć. Policjant w porę zablokował uderzenie, jednak szkło zraniło go w rękę. Sprawca interwencji próbował jeszcze wpłynąć na to, by policjanci wycofali się z dalszej interwencji. Między nim a mundurowymi doszło do szarpaniny. Ostatecznie 46-latek został obezwładniony i zatrzymany. Rannemu policjantowi udzielono pomocy medycznej – opisuje Pawlik

Zatrzymany usłyszał i za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-27 18:20:01
inigo: Chyba mu nowy ład nie spasował
2022-01-27 19:50:44
edward pilich : Strasznie ci policjanci obraźliwi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: