Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Granica dla Ślązaków będzie otwarta. Kiedy?

Dziś (29.06) rano odbyła się konferencja prasowa czeskiego rządu. Zgodnie z informacjami, województwo śląskie na rządowej mapie regionów ma zmienić kolor na zielony. Od pracowników transgranicznych jednak wciąż pracodawcy będą wymagać testów.

 Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez czeski rząd, po aktualizacji „semafora” województwo śląskie ma stać się zielone, a co za tym idzie, mieszkańcy regionu będą mogli swobodnie przekraczać granicę – aktualnie są to tylko zapowiedzi, trzeba czekać na aktualizację semafora, kiedy to słowa wypowiedziane podczas konferencji nabiorą mocy prawnej. Nie wiemy również, od kiedy granicę będzie można przekraczać, miejmy nadzieję, że już od dziś od północy (29/30.06 – przyp.red.). Jest to zakończenie pewnego nieznośnego etapu, niestety pracownicy transgraniczni wciąż będą musieli wykazywać się testami, będą to egzekwować ich pracodawcy. Miejmy nadzieję, że już wkrótce również ten obowiązek zostanie zniesiony – komentuje Bogdan Kasperek.

Aktualnie w Czechach sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą  pod względem liczby zakażonych wciąż przoduje część przygraniczna. Karwina ma obecnie najwyższy odsetek potwierdzonych przypadków zakażeń na sto tysięcy mieszkańców, region Morawsko-Śląski wyprzedził więc Pragę w rankingu. W Karwinie i Frydku-Mistku część restrykcji zostały utrzymanych, podczas gdy w innych częściach kraju są stopniowo łagodzone (głównie dot. maksymalnej liczby osób podczas imprez oraz noszenia maseczek).

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: