Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grafika Cieszyn/as!

Dziś otacza nas właściwie wszędzie, jednak wielu wciąż nie wie na czym polega klasyczna grafika. Dlatego warto zaglądnąć do skoczowskiego ARTadresu, gdzie zobaczyć można wystawę GRAFIKA CIESZYna/s.
W skoczowskim ARTadresie można oglądać wystawę prac cieszyńskich studentów z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, którzy tworzą pod kierownictwem swoich profesorów Józefa Knopka i Jarosława Skutnika.
Na wystawie można zobaczyć prace, które powstały za pomocą tradycyjnych metod od wieków popularnych wśród grafików. Są i takie, które stworzone zostały za pomocą komputera.  – Techniki różnią się w zależności tematu pracy – mówi Józef Knopek, profesor Instytutu Sztuki UŚ. 
 
Do powstania prac graficznych często przyczyniają się niecodzienne przedmioty jak radełko do pizzy, igła blaszka, zasuszony kwiat itp.  – Grafika zaczyna się od popularnego stempla z ziemniaka. To powielanie pewnej matrycy – dodaje Jarosław Skutnik, który również jest profesorem cieszyńskiego Instytutu Sztuki. 
 
Prace cieszyńskich studentów i ich profesorów zobaczyć można codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 w skoczowskiej galeryjce ARTadres.
 
Dorota Kochman
 
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: