Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gotowy do końca września - nowy plac zabaw

Już niedługo Cieszyn wzbogaci się o dwa nowe place zabaw. Jeszcze w tym roku powstaną one w parku za kościołem św Trójcy oraz w Parku Kasztanowym.

Co można zrobić,  by znowu w Parku Kasztanowym dobrze czuły się dzieci, młodzież i dorośli? - nad tym pytaniem rozmyślali mieszkańcy Cieszyna. Ich wspólne pomysły zebrali  projektanci, by stworzyć projekt, który trafi do rąk władz miasta. To jednak nie jedyne miejsce, które w najbliższym czasie zmieni swój wizerunek.

25 lipca zakończyła się procedura składania ofert w sprawie udzielenie zamówienia na realizację przedsięwzięcia pn.„Budowa placu zabaw na terenie Parku św. Trójcy w Cieszynie. - Termin realizacji budowy placu zabaw przewidziany został na koniec września 2012 roku – informuje portal ox.pl Edyta Subocz rzecznik prasowy cieszyńskiego ratusza.

Ponieważ obszar na którym powstanie plac zabaw objęty jest ochroną konserwatorską – mieszkańcy zbyt wiele do powiedzenia, jak miałby wyglądać ten „skrawek ziemi” nie mieli. - Każdy szczegół, który się tam znajdzie został z trudem wynegocjowany... - mówił podczas spotkania dla mieszkańców miasta ''Zmieńmy razem Park Kasztanowy!'' Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna.

Jak będzie zatem wyglądał plac zabaw, który już niedługo powstanie na terenie Parku św. Trójcy ?

... Znajdzie się tam między innymi zestaw wieży ze zjeżdżalnią, schodami i pochylnią w postaci mini-ścianki wspinaczkowej, podwójna huśtawka (jedna z nich będzie przeznaczona dla młodszych dzieci - siedzisko tzw. koszyk). Na placu znajdzie się również huśtawka typu ważka i „kiwak” pojedynczy na sprężynie  (np. w kształcie samochodu lub motocykla). W skład placu zabaw wejdzie także piaskownica, która obecnie jest w parku.

- Planowany koszt inwestycji to około 40 tysięcy złotych – dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: