Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie dodatkowy oddział przedszkolny

Całościowa decyzja dotyczącą zwiększenia liczby oddziałów w cieszyńskich przedszkolach ma niebawem zapaść. Wielu rodziców z niepokojem oczekuje tej chwili, bo na miejsce w przedszkolu czeka jeszcze nie jedno dziecko.

W czerwcu podczas sesji Rady Miejskiej Cieszyna burmistrz zapowiedział, że całościową decyzję dotyczącą zwiększenia liczby oddziałów podejmie początkiem sierpnia. Rodzice z niepokojem oczekują więc na wieści.

Już dzisiaj wiemy, że powstanie dodatkowy oddział przedszkolny. Ile dzieci znajdzie w nim miejsce ?– Nie wiadomo. Informację potwierdza Edyta Subocz rzecznik cieszyńskiego ratusza. - Burmistrz podjął decyzję będzie dodatkowy oddział, na razie jeden. W którym przedszkolu ?, na chwilę obecną tego nie wiemy – mówi w rozmowie z portalem ox.pl rzecznik UM w Cieszynie - Burmistrz zlecił dyrektorom przedszkoli wykonanie analizy. Naj jej podstawie zapadnie decyzja.

W przedszkolach prowadzone są również dodatkowe rozmowy z rodzicami. - Niektórzy rodzice deklarują, że poślą swoje dziecko do każdego przedszkola w którym znajdzie się wolne miejsce, bo zależy im na tym, by ich pociecha dostała się do placówki. Są też rodzice, którzy dziecko chcą zapisać do konkretnego przedszkola i żadne inne nie wchodzi w „grę”- wyjaśnia E. Subocz – Wszystkie te kwestie powinny rozstrzygnąć się na dniach. Tak, więc na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że na pewno otworzony zostanie jeden oddział, a co do następnych czekamy na informację i analizy.

Przypomnijmy - początkowo, po pierwszym etapie naboru do przedszkoli publicznych nie zostało przyjętych 133 dzieci, analiza przedstawiona pod koniec czerwca wykazała, że nadal 70 maluchów czeka na swoje miejsce w przedszkolu.  Świetlica Krytyki Politycznej wystosowała do burmistrza Miasta petycję w sprawie zmiany polityki oświatowej w Cieszynie. Podpisały ją 194 osoby.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: