Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gość OX.PL: Mieczysław Szczurek

Mieczysław Szczurek o sytuacji seniorów w Cieszynie oraz o swoich politycznych i osobistych priorytetach na najbliższe lata. Jacek Porzycki zapytał też o sprawy, których według Gościa nie udało się zrealizować w trakcie kadencji na stanowisku burmistrza oraz o konflikty w “Domu Spokojnej Starości”. Ile kosztuje utrzymanie Seniora w Domu? Komu należy się miejsce? Co należy rozumieć poprzez “aktywizację osób starszych”? “Dom Seniora” to dobrodziejstwo czy ostateczność?
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

21
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-25 14:51:15
bronek91: Nie będziemy mówić dużo o polityce, czy raczej o politycznych interesach? Jak zwykle dobro człowieka znajduje się na ostatnim miejscu. Starość mieszkańców cieszyńskiego z pewnością byłaby dużo spokojniejsza, gdyby nie zniknięcie swego czasu dworca w Cieszynie i zdestabilizowanie lokalnego transportu zbiorowego, co nastąpiło za kadencji obecnego Pana Starosty, który wówczas piastował funkcje Burmistrza Cieszyna. Starsi ludzie, którzy w szczególności zostali SKAZANI na korzystanie z publicznego transportu. Narażeni zostali w czasie oczekiwania na przyjazd jakiegokolwiek środka zbiorowego transportu na oddziaływanie niesprzyjających warunków pogody (deszcze, śniegi, mrozy, wiatry) i bez odpowiedniego zaplecza, gdzie mieliby możliwość spożycia ciepłego posiłku czy zaczerpnięcia informacji. Czy dopuszczenie do takiej sytuacji dowodzi rozsądku i troski o człowieka ze strony włodarza Cieszyna, za kadencji którego zniszczono funkcjonalny obiekt użyteczności publicznej wraz z zapleczem? W imię czego???
2018-11-25 15:03:55
bronek91: Społeczeństwo się starzeje a obecne politruki w oparciu o seniorat próbują się utrzymać u władzy i wobec tej grupy społecznej adresują swój „program”? Zresztą, perspektywa polityczna obecnych lokalnych politruków to czas do najbliższych wyborów a w odniesieniu do sporej części senioratu okres najbliższych 5 lat niestety wydaje się ostatecznością. Zatem z punktu widzenia czasu interesy wydają się być zbieżne. Postrzeganie senioratu z punktu widzenia gospodarczego….. bardzo rozwojowe posunięcie…. Zwłaszcza ze strony spekulantów. Pytanie jak przekłada się to na niezakłócone funkcjonowanie państwa i narodu. Inwestycje powinny iść głównie w młodsze pokolenia. Jaką obecny seniorat przez swoje wygodnictwo serwuje starość przyszłym pokoleniom??? Czy za 40 lat potencjalny emeryt, o ile Bóg pozwoli, będzie zadowolony ze swojej emerytury?
2018-11-25 15:08:08
bronek91: Wyż demograficzny z okresu powojennego…. Cóż to jest za pokolenie? To nie czasem właśnie Ci ludzie zafundowali nam agenta Bolka, zachłysnęli się kolorową wodą z cukrem o nazwie COCA- COLA, przez lata byli wsparciem dla układu okrągłego mebla i stworzyli warunki, które skłoniły młodsze pokolenia do szukania szczęścia poza granicami kraju?
2018-11-25 15:10:54
bronek91: Póki co, poszczególnym gminom i powiatowi proponuję opracowanie DŁUGOFALOWEGO planu zatrzymania młodej kadry medycznej w kraju. Starsi lekarze też się niebawem niestety wykruszą a później co? Sprowadzimy lekarzy z Irlandii??? Zresztą większości senioratu te problemy już i tak nie interesują, z nimi to jeszcze wytrzyma.
2018-11-25 15:44:26
bronek91: Jeden z niewielu plusów starzejącego się społeczeństwa, który Pan Starosta nie wymienił… SPADA PRZESTĘPCZOŚĆ! zatem już w tej chwili miejscowy garnizon Policji może chwalić się kolejnymi sukcesami w walce z przestępczością, która stopniowo i konsekwentnie spada z biegiem czasu.
2018-11-25 17:44:01
babajaga52: Proszę nie obrażać mojego pokolenia.Nie wszyscy byli tacy jak Pan opisuje-nigdy nie "zachłysnęłam się"Coca-Colą i innymi "cudami' tej epoki.Gdyby nie ten"Bolek"-to nie mógłby Pan dzisiaj takich bzdur wypisywać,nie jeździłby Pan swobodnie,gdzie tylko Pan zapragnie.Zdarzały się wynaturzenia,jak w każdych "rewolucjach".W okresie od lat 80-tych były różne rządy,więc proszę nie obwiniać wszystkich za wszystko!
2018-11-25 17:51:27
babajaga52: Proszę nie obrażać mojego pokolenia.Czy nie czasem za sprawą tego"Bolka",którego zna i szanuje cały świat-otworzył nam granice,może Pan wypisywać swoje opinie na różne tematy????Nie" zachłysnęliśmy się",jak to Pan napisał Coca-Colą-bo nie piję jej do dziś i innych świństw tego typu.Jeszcze jedno-od tamtych czasów były różne rządy-dlaczego zwala Pan wszystko zło na tamte czasy?
2018-11-25 18:13:19
Władek na skuterze: Jestem wladek i jestem nieuprzejmy i jeżdżę na skuterze-moim zdaniem TRZEBA TRZEZWO SPOJRZEC NA SPRAWE co mnie obchodzi jakis facet bolek co skakal przez plot mam to gdzies możecie sie rozpisywac ze to przez niego mamy wolnosc a ja sie pyyam jaka wolnosc?dopiero teraz od kiedy jest pis to zaczyna powoli wracac to do normalności
2018-11-25 18:13:46
bronek91: Oczywiście, nie wszyscy dali się ponieść fali taniej prozachodniej propagandy. Niestety ludzi rozsądnie-myślących w odniesieniu do polskiego społeczeństwa jest niewielu, jak zwykle na przestrzeni procesu dziejowego na Polskę przystało. Szanowna babajaga52, proszę nie zapominać, iż dobrobyt powojennego wyżu demograficznego został zbudowany na inwestycjach poczynionych przez Gierka i Gomułkę a w chwili obecnej czyni się to kosztem PRZYSZŁYCH POKOLEŃ. Czy współczesny seniorat myśli o swoich dzieciach i wnukach, które zmuszone zostały do emigracji zarobkowej a wiele rodzin z tego powodu uległo rozpadzie? Niestety, ale spora część pokolenia powojennego wyżu demograficznego ubzdurała sobie, iż WSZYSTKO SIĘ IM NALEŻY. Niestety mentalność sporej części pokolenia powojennego wyżu demograficznego nie zmieniła się do chwili obecnej. Oczywiście ktoś za to musi zapłacić, czego seniorat pod uwagę nie bierze. Dawniej był to dorobek starszych pokoleń, obecnie tych przyszłych.
2018-11-25 18:34:42
bronek91: Wolność słowa z pewnością nie mogę kłaść na karb zasług agenta Bolka, zresztą marny z niego autorytet. Przy okazji należy zwrócić uwagę na pozytywne aspekty cenzury→ Pani je zna? Proszę uwzględnić, woli się Pani wychowywać w pełnej rodzinie z tatusiem czy mamusią w domku czy mieć możliwość wyjazdu ale z tatusiem biologicznym na telefon i być może z przybranym w domu? Rozumiem… mieszkańcy krajów takich jak Egipt…. Tunezja…. lubią przyglądać się opalającym na plażach atrakcyjnym pod pewnym względem seniorkom z Europy…. Dawniej z pewnego przedziału wiekowego kobiety raczej nie miały sposobności posiadania tego typu adoratorów, dziś wystarczy wyjechać. Pytanie, jaką Europa płaci cenę, za pod pewnymi względami, brak odpowiedzialności i perspektywistycznego myślenia ze strony senioratu?
2018-11-25 18:42:32
bronek91: Myślenie sporej części senioratu? (nie wszystkich) A ile jeszcze bydym żył? 5- 10 roków? zatym trzeja korzystać póki mogym, następni się będą martwić. Niestety polityka tworzona pod seniorat takie a nie inne przybiera oblicze i to jest niepokojące. Natomiast pokolenia młodsze nie są od zaspokajania rozbudzonych przez transformację ustrojową i komunę nadmiernie rozbudzonych potrzeb konsumpcyjnych senioratu.
2018-11-25 19:08:06
bronek91: Jestem za solidarnością społeczną, gdzie każde pokolenie bierze ODPOWIEDZIALNOŚĆ za pokolenia starsze i młodsze. Niestety w odniesieniu do pokolenia wyżu powojennego przy obecnych tendencjach nie możemy mówić o żadnej międzypokoleniowej solidarności tylko UPRZYWILEJOWANIU obecnego senioratu. Ten system już długo nie wytrzyma i doprowadzi do autodestrukcji Europy. Niestety naszych kochanych OBECNYCH SENIORÓW już wówczas nie będzie a martwić się będzie współczesna młodzież. Piękny prezent SENIORAT pozostawia w spadku swoim wnukom.
2018-11-25 19:12:12
bronek91: Może kolejne pokolenia w odpowiedzi na pogarszającą się sytuację wymyślą rewolucyjne rozwiązanie, które błyskawicznie przywróci piramidę wieku na właściwą pozycję? To rozwiązanie NAZYWA SIĘ EUTANAZJA i jeżeli obecny seniorat się nie opamięta. W chwili kiedy obecna młodzież stanie się senioratem, to rozwiązanie (EUTANAZJA) może być już wykonywane przy zastosowaniu środków administracyjnych. Niestety zaściankowość naszych politruków swą perspektywą czasową obejmuje okres co najwyżej najbliższych 5 lat…
2018-11-25 19:38:40
bronek91: Pokolenie powojennego wyżu demograficznego zostało wychowane ze świadomością, iż WSZYSTKO IM SIĘ NALEŻY, zarażone zostało roszczeniowością wobec państwa a następnie ta postawa podlana została LIBERALNYM sosem transformacji ustrojowej, gdzie z rozpadającego się ciastka upadającego komunistycznego państwa NALEŻAŁO USZCZKNĄĆ ile tylko można i rozdysponować we własnym zakresie. Niestety te postawy zostały utwierdzone GWARANCJĄ systemu emerytalnego i okresem impasu na arenie międzynarodowej. Propaganda OBIECYWAŁA nastanie tak zwanego „końca historii” i zaprowadzenie nawy rzekomo demokratycznego i liberalnego państwa do portu NATO-UE, co miało stanowić zwieńczenie i kres historii Polski. Od tej chwili miał zakwitnąć dobrobyt a ludzie wyzwoleni z OKOWÓW ciężkiej pracy mieli się tylko SAMOREALIZOWAĆ w ramach gospodarki opartej na USŁUGACH. Z perspektywy czasu widać, jak wyobrażenia tego pokolenia były złudne a konsekwencje poniosą wnuki.
2018-11-26 08:53:29
krzysztof.mm: klasyczna biegunka grafomańska
2018-11-26 14:12:55
zubermarek: Władek na skuterze@. Nie rób mi na śmiych, bo móm wargi popynkane. Pokorz mi te normalność. Teraz dopiyro mómy cygónów i złodzieji.
2018-11-26 17:16:55
bronek91: Szanowny krzysztof.mm, jak z łatwością można zauważyć, bronek pozostawia po sobie TWARDY materiał. W przeciwieństwie do treści głoszonych przez krzysztof.mm, które ociekają nie tyle spekulancką propagandową wodą co uryną.
2018-11-26 19:14:44
krzysztof.mm: no popatrz, jak się gościu trafnie zidentyfikował
2018-11-26 23:32:23
bronek91: Jako gość jest podpisany Pan Mieczysław Szczurek.... Czyżby Twoim krzysztof.mm zdaniem trafnie się zidentyfikował jak przedstawiasz???
2018-12-02 08:46:53
SzpiegZNadOlzy: Jestem ciekaw jak sobie Mieczysław Szczurek poradzi z kłopotami szpitala: odchodzącym personelem medycznym, żarciem jak dla zwierząt i mobbingiem w administracji.
2018-12-02 12:16:15
Marzanna: To jest pierwszy rzecz za którą powinien się wziąć nowy starosta z radą. Szpital jest w opłakanym stanie mówi się o nim że to wykańczalnia. Z młodych pielęgniarek nikt tam nie chce iść. Stary personel odchodzi. Kiedyś za panią dyrektor zlikwidowano potrzebne oddziały pozwalniano dobrych naszych lekarzy zastąpili je z Katowic. Po jej odejściu niewiele się zmieniło. Nic nie idzie do przodu. Robi się drogi a o służbie zdrowia się zapomina. Tam powinne iść większe środki przecież to nasze zdrowie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: