Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gość OX.PL - Joanna Wowrzeczka

Joanna Wowrzeczka o byciu artystką, panią polityk i aktywistką w Cieszynie. Czy kandydowanie na Burmistrzynię było swoistym projektem artystycznym? Czy sztuka jest potrzebna, czy wystarczą galerie handlowe? Jacek Porzycki zapytał również, czy można pogodzić zarządzanie miastem z wartościami oraz jakie zadania stawia sobie “Krytyka Polityczna”?
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

29
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-06 12:21:32
Selma: Otwierać wyważone drzwi ;) Chyba na odwrót :P
2019-01-06 12:46:12
bronek91: Najodważniejsza. konsekwentna kobieta Śląska Cieszyńskiego, co tam! całej Polski. Pani Joanna Wowrzeczka! Nie wystawanie z TYCZKĄ co ORGANICZNA PRACA U PODSTAW świadczy o byciu człowiekiem oryginalnym…
2019-01-06 12:47:08
bronek91: Śmiało podnieśmy sztandar nasz w górę!/ Choć burza wrogich żywiołów wyje,/ Choć nas dziś gnębią siły ponure,/ Chociaż niepewne jutro niczyje.../ O!... bo to sztandar całej ludzkości,/ To hasło święte, pieśń zmartwychwstania,/ To tryumf pracy — sprawiedliwości,/ To zorza wszystkich ludów zbratania.
2019-01-06 12:58:04
b.w.: .... co, już wybory samorządowe ? :-)
2019-01-06 12:58:05
bronek91: Tak się zastanawiam, dlaczego w epoce OCHLO-OLIGARCHICZNEGO KORPOKRATYCZNEGO KAPITALIZMU FINANSOWEGO, kiedy przeszło grubo ponad 2/3 z prawie niecałych 8 mld. Ludzi gnije w okowach wszechświatowego wyzysku LEWICA w Europie staje się lewactwem a elity rzekomej AWANGARDY REWOLUCJI tworzą wzorem Milovana Djilasa nową klasę wyzyskiwaczy. Banksterstwo przejmuje władzę nad poszczególnymi narodami (Francuzi,Polacy, Niemcy), które są wzajemnie na siebie szczute w imię propagowanego szowinizmu, który zostaje przedstawiany publice jako nacjonalizm. Klasy społeczne są polaryzowane i napuszczane na siebie a wszelka reakcja, na konsekwentnie prowadzone niewolenie przez banksterów, traktowana jest jako „zamach na demokrację” i sankcjonowane ze strony banksterskich internacjonalistycznych organizacji. Stopniowo ograniczany jest stan posiadania ludności, emitowany PUSTY BEZWARTOŚCIOWY PIENIĄDZ a społeczności zamieniane w swoiste INSTRUMENTUM MUTUM, już nie tyle niewolników co MURZYKÓW. Lewactwo (nie lewica) i wszelkiego rodzaju jaczejki postrzegające się jako rzekome NGO zabijają się wzajemnie w pogoni za pozyskiwaniem funduszy z zewnątrz (od kogo?) ????np. Fundacja Wolność???? i to uznają nieoficjalnie jako główny cel swojej działalności. Brak wykonywania POŻYTECZNEJ „pracy” w wyniku której nie powstają żadne społecznie POŻYTECZNE dobra lub usługi i wymaganie w zamian za otrzymany PUSTY PIENIĄDZ realnie istniejących dóbr i usług to nic innego niż ZWYKŁA POSPOLITA GRABIEŻ. Także w znaczeniu KK i chrześcijaństwa.
2019-01-06 13:07:51
tom lem: Tłumaczenie "Seksmisji"- ciekawe jaki facet stoi za ostatnią scena tej komedii?
2019-01-06 13:12:01
bronek91: NEOMARKSISTOWSKA HEREZJA wmówiła społeczeństwu, iż esencją egzystencji człowieka jest zabawa a praca i wykonywany zawód ma polegać NIE na TWORZENIU (homo faber) społecznie pożytecznych dóbr i usług co na SAMOREALIZACJI, czyli zawodowym i fachowym BICIU PIANY i SAMOZADOWOLENIU (egoizm?), za który mają płacić inni (wyzysk?=rola kapo? Bauman?). W efekcie zwiększa się WYZYSK ludzi spoza szeroko rozumianego Zachodu (ktoś musi dostarczyć tanie koszulki, jedzonko, autka itd.). Powstaje nowa klasa społeczna oparta na szeroko pojętej niestabilności zwana PREKARIATEM, który obecnie jest produkowany w konsekwencji prowadzonej polityki państw szeroko pojmowanego Zachodu. MARKSIZM klasyczny zakładał przeprowadzenie REWOLUCJI W OPARCIU O PROLETARIAT i czynniki ekonomiczne. Nastawiony był na produkcję choć nie zawsze efektywną (PRL). NEOMARKSIZM propagowany również przez krytykę polega na przeprowadzeniu rewolucji w oparciu O PREKARIAT i czynniki KULTUROWE. Nastawiony jest na SAMODOSKONALENIE CZYLI SZEROKO POJĘTY ONANIZM I ROZRYWKĘ, CZYLI SYSTEMOWE LENISTWO. Człowiek MA BYĆ SZCZĘŚLIWY, przy założeniu, iż to cywilizacja i kultura (zwłaszcza chrześcijańska i europejska) jest NARZĘDZIEM WYZYSKU. Człowiek bez KULTURY bliższy jest stanu pierwotnej szczęśliwości a LUDZKOŚĆ funkcjonuje JAKO GATUNEK zatem wszelkie różnice narodowe, wyznaniowe itd. należy odrzucić jako WTÓRNY wytwór KULTURY i niewolę.
2019-01-06 13:17:20
bronek91: Aby REWOLUCJA ODNIOSŁA SKUTEK, musi mieć wymiar permanentny (trockizm) i internacjonalistyczny (cały glob). Cały Świat należy równocześnie przekształcić w powszechny kolektyw aby nie istniała żadna Oaza reakcji, która po raz kolejny zaprzepaściłaby POSTĘP. Aby przyśpieszyć NASTROJE REWOLUCYJNE W EUROPIE należało zdestabilizować BLISKI WSCHÓD, aby rzesze ludności przeniosły się do Europy i znacząco zwiększyły SIŁY NIEUŚWIADOMIONEGO PREKARIATU. NALEŻY IM SIĘ WYSOKI SOCJAL, aby tym bardziej zostali uświadomieni w swej klasowej pozycji. Po drugie, zniszczone ma zostać CHRZEŚCIJAŃSTWO, które stanowi ostoję KULTURY zwłaszcza w wymiarze KK, który jako jedyna wspólnota ma PONADPAŃSTWY CHARAKTER. KK jest NATURALNĄ ostoją reakcji i potencjalnym punktem ogniskowania antyneomarksistowskiej reakcji, podobnie jak w PRL. Zatem KK należy zniszczyć, najlepiej przy SZCZUCIU poszczególnych grup wyznaniowych na siebie.
2019-01-06 13:25:42
bronek91: Zniszczeniu ma ulec instytucja zapewniająca dominujący charakter kultury Europy, zapewniająca AKUMULACJĘ SKŁADANĄ KAPITAŁU WIELU POKOLEŃ. Chodzi o RODZINĘ w ujęciu monogamicznym. Propagowana POLIAMORIA lub WIELOŻEŃSTWO (częste rozwody i życie w różnych związkach) przyśpiesza polaryzację klas i globalnie stopniowe ubożenie kolejnych generacji. Co najważniejsze dzieci pozbawiane są kapitału kulturowego a funkcja wychowania z rodzin przechodzi do instytucji publicznych. Tam już mogą zostać poddane dowolnemu kształtowaniu pod funkcjonowanie w neomarksistowskim społeczeństwie opartym o DYKTATURĘ RÓŻNEGO RODZAJU LICZNYCH WSZELAKIEGO RODZAJU MNIEJSZOŚCI. Oczywiście w imię równości, równych szans itd. w celu wyzwolenia od „spatologizowanych rodziców”.
2019-01-06 13:30:08
bronek91: W związku z tym przybywa prekariuszy, nastawionych na grabież i wspieranie BANKSTERÓW (banksterskiego systemu zadłużenia), w łapska których poprzez zadłużenie i kredyty (na wszystko) wpadają miliony ludzi. KONSUMERYZM i sztuczne kreowanie potrzeb konsumpcyjnych społeczeństwa zwiększa zadłużanie, pogłębia ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA i wbrew pozorom cementuje banksterski system wyzysku oparty na dodruku pustego pieniądza a DŁUG STAŁ SIĘ SYMBOLEM POSTĘPU. Wobec czego PREKARIUSZ stał się wspólnikiem BANKSTERA w wyzysku azjatyckiego PROLETARIUSZA lub afrykańskiego CZŁONKA WSPÓLNOTY PLEMIENNO- KLANOWEJ. Banksterski system ma wymiar globalny, MASY SĄ NIEUŚWIADOMIONE a OSIĄGNIĘCIE GRANIC SIŁ WYTWÓRCZYCH kapitalizmu finansowego (obecna permanentna stagnacja) wieści rychłe zmiany, w ujęciu historycznym. Nastanie „ciekawych czasów”. Zatem wrogiem szeroko traktowanej DEMOKRACJI jest ten, który godzi we wprowadzanie POSTĘPU NA ŚWIECIE, co jest powiązane z możliwością KREACJI BANKSTERSKIEGO PUSTEGO PIENIĄDZA.
2019-01-06 13:42:59
bronek91: Natomiast lewactwo (nie lewica) samozadowala się stawaniem z tyczkami w miejscach publicznych→ tak traktowana „aktywizacja” społeczna,→ organizuje wydziczanie się w przestrzeni publicznej w ramach CZARNYCH PROCESJI, pojazd na RELIGIĘ, ZWŁASZCZA CHRZEŚCIJAŃSTWO, nakazuje postrzegać jako dowód na rzekomy „racjonalizm”. Wszelkiego rodzaju NGO uzależnione i nastawione na pozyskiwanie środków zewnętrznych wychwytują poszczególne osoby z tak zwanymi cechami przywódczymi a przy okazji niejednokrotnie CEMENTUJĄ LOKALNY ZAŚCIANEK. Znajdujemy się jako społeczeństwo w okresie rządów DWUwładzy UE i państwa narodowego, co zapowiada nadchodzące zmiany i stopniowe przekształcanie dwóch władz w jedną. Aż dziwne, iż lokalni NOWOCZEŚNI I POSTĘPOWI TERAZ! nie dostrzegają aż tak widocznych zależności a zwłaszcza ich konsekwencji. Pytanie kto w tej całej narracji pełni faktyczną rolę przysłowiowego KOŁTUNA? Może ci, którzy statystycznego KSIĘDZA traktują jak „CZARNEGO” POLITRUKA (zwłaszcza tego z KK), próbują utożsamić z synonimem PEDOFILA i zawodowego przestępcy. Przypomina mi to czynione swego czasu POGROMY pewnej mniejszości, fałszywie oskarżanej o zabijanie niemowląt. Jak można zauważyć, niektórzy lokalni wolą powielać politykę ogniskującą wokół wspólnego organu czy ilości zmarszczek na czole.
2019-01-06 13:48:55
bronek91: Jednak pomimo różnicy poglądowej (w pewnych sprawach) szanuję działania Pani Joanny i wbrew pozorom jestem zgodny w wielu lokalnie pojmowanych kwestiach i wizji miasta. Szacun za krytykę lokalizacji Galerii Stela. Zdaje się, iż już możemy podejrzewać co skłoniło krzysztof.mm do zmiany kierunku adoracji. Widocznie woli „młodszy model”.
2019-01-06 14:41:08
utopiec: bronek91: Nie szkoda Twoich wypocin? Tu się pisze krótko i na temat. No, chyba że jest to jedyne miejsce gdzie możesz zaistnieć.
2019-01-06 17:04:12
rainman: Bardzo przepraszam, ale wywody Pani Joanny na temat używania żeńskiej odmiany rzeczowników (od siódmej minuty) dowodzą jedynie głęboko zakorzenionych kompleksów. Przypominam jak skończyła niejaka "ministra" - fałszując na sejmowej mównicy tak, że zęby bolały ;-)
2019-01-06 17:31:24
rainman: 20 minut, które mogłoby zostać wykorzystane znacznie lepiej. Wyciągnę z tego wnioski.
2019-01-07 07:13:57
SzpiegZNadOlzy: Wpierw zawłaszczymy ich język, zmienimy znaczenie słów ...
2019-01-07 07:53:07
bronek91: utopiec: Wprost przeciwnie, niektórych kwestii zwłaszcza a la ideologia KRYTYKI POLITYCZNEJ plus konsekwencje nie da się krócej przedstawić. Może zapoznałeś się z jakąkolwiek pozycją wydawnictwa??? A tak przy okazji, nie wszystko się poruszyło np. sprawa tak zwanego zwrotu lingwistycznego..... niestety ale językowe kreowanie rzeczywistości faktycznie występuje i wbrew pozorom ma elementy tożsame ze stosowaniem rytuału magicznego.....
2019-01-07 07:54:25
bronek91: Utopiec jest przedstawione zgodnie z regulaminem i jak widać jesteś uwiedziony neomarksistowską ideologią. Bronek się nie samorealizuje i nie potrzebuje zaistnieć.
2019-01-08 07:47:38
krzysztof.mm: J. Wowrzeczka była de facto tą, która pisowskiego ministranta, przypadkowo pełniącego funkcję burmistrza w Cieszynie, posłała tam skąd przyszedł, czyli do diabła. Jej kandydatura skonsolidowała środowisko, które na mamlasa od biskupa głosować nie było skłonne, i po pierwszej turze dzięki tym wyborcom obecna burmistrzyni GS miała już zwycięstwo w kieszeni. Pani Joannie podziękowanie za wkład w skuteczne egzorcyzmy w Cieszynie i życzenia kontynuowania politycznej działalności - dla dobra miasta, na pohybel kaczym demonom.
2019-01-08 08:05:47
bronek91: @krzysztof.mm: nie wiem jaki to był ministrant, ale mamy chyba nową ministrantkę. Jako CZOŁOWEMU lokalnemu KACZYŚCIE powinno to odpowiadać, tym bardziej, iż jest już odpowiedniej dla Ciebie krzysztof.mm proweniencji i maści... CZARNE PROCESJE najwyższy czas rozpocząć w asyście miejscowych DZWONÓW z krzysztof.mm jako pierwszym z sześciu KRÓLI na czele! ADELANTE!
2019-01-08 20:09:11
rainman: @krzysztof.mm: dziwne jest to, że nikt z tutaj obecnych, którym bliżej do poprzedniego kandydata - nie rozdziera szat i nie wrzeszczy. Tylko Ty człowieku drzesz pysiaka - mimo, że Twoje jest na wierzchu. Może to dowodzić tylko jednej rzeczy - jakiegoś rodzaju maniakalnej zgryzoty - prawdopodobnie wywołanej nadmierną lekturą aborczej, tudzież jakiegoś parówkowego portalu. Może istotnie jest już za późno. Szkoda tylko młodego narybku, któremu niesiesz kaganek oświaty (a przecież nie są to nauki ścisłe ;-)
2019-01-09 05:43:15
krzysztof.mm: kiedy pisiacki glon popada w ekstazę nerwową od razu widać, że strzał był celny - wasz nieodmiennie żałosny, grafomański bełkot to czysta satysfakcja ;)
2019-01-09 05:59:39
krzysztof.mm: żeby było śmieszniej, w praktyce wygląda to tak: 2019-01-08 08:05:47 - bronek91: @krzysztof.mm: nie wiem jaki to był ministrant, ale mamy chyba nową ministrantkę +++ 2019-01-07 20:27:46 - rainman: @krzysztof.mm: nie wiem czy był ministrant, ale mamy chyba nową ministrantkę +++ i można się tylko zastanawiać, czy to zwykły troll o kilku nickach, czy ewentualnie gościu ze schizofrenią
2019-01-09 06:35:26
bronek91: krzysztof.mm już na siłę próbuje racjonalizować swoją indolencję. Typowa strategia obronna charakterystyczna dla pospolitych ludzi. Najwyraźniej zapomniał, iż pewne sprawy się upowszechniają. Jak widać, w kwestii lewactwa (nie lewicy) ma niewiele do powodzenia i najwyraźniej zzieleniał z niewiedzy…. Zresztą czego innego się z Jego strony spodziewać.
2019-01-09 07:42:54
bronek91: PS już wiemy, jaki to rzekomy "pisiacki glon" krzysztof.mm miał na myśli. Odzwierciedlał jedynie swoją sytuację....
2019-01-09 08:22:52
rainman: @krzysztof.mm: To jedynie dowodzi tego, że spostrzeżenia ludzi trzeźwo myślących są często podobne. Sam to zauważyłem bo taka jest prawda. Ledwo co i Pani Burmistrz już włączyła się we wspólne świętowanie. My wiemy, że Tobie marzą się czarne marsze ale chyba jednak nic z tego. W społeczeństwie cieszyńskim jest bardzo silna barjera przeciwko lewactwu (mimo wszystko). A młodzi ludzie, którzy głosowali - prawdopodobnie za 5 lat zmądrzeją.
2019-01-09 15:02:10
krzysztof.mm: "barjera", bajera, Bareja - tyle zostaje jak choćby lekko odcisnąć te grafomańskie gluty
2019-01-09 19:07:31
donekT: Paradoksalnie im bardziej lewackie stronnictwa stają się wyraźniejsze i pogłębiają się w nienawiści do religii, tym więcej tracą wyborców i to po lewej stronie. Taka już logika lewackich partyjek.
2019-01-09 21:31:04
rainman: @krzysztof.mm: ale boli, że nasza Nowa Pani brała udział w świętowaniu, co? Boli oj bardzo ;-) Boli - a pewnie - bo okazuje się, że cieszyńskie lewactwo znów dostało po uszach. A co do byków, to chyba tego od żyrandola - nie przebiję ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: