Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Górki Małe. Ul. Breńska po remoncie

Blisko kilometrowy odcinek ul. Breńskiej w Górkach Małych został oddany do użytku po remoncie. Koszt inwestycji realizowanej przez Powiat Cieszyński wyniósł 6,7 mln zł, z czego 3,7 mln stanowiło dofinansowanie ze środków z budżetu państwa.

Zakres prac objął między innymi wymianę warstw konstrukcyjnych jezdni, budowę chodnika, poboczy, dwóch zatok autobusowych (wraz z montażem wiat), wyspy przejezdnej, kanalizacji deszczowej, czy wymianę sieci gazowej. - To bardzo ważna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Jest to niewątpliwie owoc dobrej współpracy - napisał w mediach społecznościowych wójt gminy Brenna Jerzy Pilch, dziękując powiatowi za jej realizację.

Zakres robót zgodnie z zawartą umową obejmował m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, wymianę warstw konstrukcyjnych jezdni, skrzyżowań, zatok autobusowych, budowę chodnika, wykonanie poboczy z utrwaleniem nawierzchni emulsją asfaltową o szerokości 1 m, przebudowę istniejących zjazdów i dojść do przyległych posesji, budowę dwóch zatok autobusowych, budowę wyspy przejezdnej, ułożenie elementów drogowych, zabezpieczenie i umocnienie skarp i rowów, przebudowę  rowów, budowę sieci kanalizacji deszczowej, studni chłonnych, przepustów ze ściankami czołowymi, zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej, wymianę sieci gazowej, przebudowę sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej elementy bezpieczeństwa ruchu, tymczasową i docelową organizację ruchu oraz roboty wykończeniowe (w tym zakup i montaż dwóch wiat autobusowych, humusowanie, plantowanie, wykonanie trawników), - dodaje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

KR/Powiat Cieszyński

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-24 08:28:51
Dick: Zapomniał jeszcze serdecznie podziękować samemu sobie..
2023-02-24 12:43:23
zbiges: A może by chociaż 'zakleić' dziury na Bielskiej w Cieszynie? Skoro nie ma pieniędzy na modernizację 'super ronda' i okolic to chociaż naprawcie tymczasowo ten fragment. Nie tylko 2-3 dziury, ale wszystkie, które stwarzają niebezpieczeństwo.
2023-02-24 18:26:18
Rajfy1988: Przydało by się zabezpieczyć pobocze w stronę Brennej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: