Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Górale zapraszają na jarmark

Smakosze oscypków, produktów z owczej wełny i góralskich „gadżetów” powinni odwiedzić w najbliższą środę Koniaków.  Góralskich atrakcji podczas Jarmarku Pasterskiego z pewnością nie zabraknie.


Zapłonie warta wołoska i zagrają huculi, nie zabraknie oscypków, owczej wełny i wyrobów z drewna, a wszystko za sprawą Jarmarku Pasterskiego, który odbędzie się w najbliższą środę 11 sierpnia w Koniakowie. – Zapraszamy górali beskidzkich, sympatyków i zainteresowanych góralszczyzną beskidzką. To będzie wielkie góralskie święto w 10. rocznicę I Światowego Zjazdu Górali Polskich i 5. rocznicę otwarcia bacówki w Koniakowie. Będzie czas na rozmowy i dyskusje. Biuro Górali Śląskich otwarte będzie przez cały dzień – zapowiadają organizatorzy.


Cała impreza rozpocznie się o godz. 10.00 przed bacówką, od tej pory będzie też czynny jarmark pasterski. Będzie można zobaczyć: dziegciarza, snycerza, koszykarza, gonciarza, wytwórcę rewelacyjnych piszczałek, fujar, fujarek, kotlikorza, wytwórców nodkóńczy, strojów ludowych itp. Ponadto górale zapraszają na koncert kapeli "Huculi Mikołaja Iljuka" z  Werhowyny. Wirtuozowi skrzypiec towarzyszyć będą Wasyl Tymczuk i Michał Fordil, grający na oryginalnych instrumentach ludowych takich jak: fujarki (sopiłka, denciłka), bęben (bubeń) oraz tradycyjna trembita.  Podczas koncertu Huculi pokażą też kroki tradycyjnych tańców huculskich. Początek tego niezwykłego widowiska o godz. 15.00 w Koniakowie obok Galerii Tadeusza Ruckiego na Szańcach.


O godz. 17.00 górale spotkają się na Ochodzitej w ramach II Światowego Zjazdu Górali Polskich. Tam nastąpi uroczyste upamiętnienie 10-tej rocznicy I Światowego Zjazdu Górali Polskich oraz rozpalenie Watry Wołoskiej.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: