Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Górale biorą się za sprzątanie

17 kwietnia 2021 roku odbędzie się wielkie sprzątanie Trójwsi. Akcja ma związek z obchodami 400-lecia wsi Jaworzynka. Chętni sprzątać będą zgodnie z obostrzeniami – w małych grupach.

Świętowanie 400-lecia wsi Jaworzynka rozpocznie się sprzątaniem Trójwsi - początkiem wiosny kiełkują ciekawe inicjatywy związane ze sprzątaniem naszej pięknej Małej Ojczyzny. Zwłaszcza że w tym roku obchodzimy ważne rocznice. A świętowanie warto rozpocząć od rzeczy podstawowych. Z inicjatywy Pauliny Kupczyk i komitetu organizacyjnego obchodów 400- lecia wsi Jaworzynka wyznaczono dzień wspólnego sprzątania miejscowości na sobotę 17 kwietnia. Proponujemy różne trasy przejścia - z racji obostrzeń prosimy, by nie gromadzić się w dużych grupach – poinformował istebniański magistrat w mediach społecznościowych.

17 kwietnia posprzątana zostanie nie tylko Jaworzynka, ale również cała gmina. Kolejni lokalni działacze zaproponowali w tym czasie realizację akcji „Czysta Trójwieś”. Ochotnicy skupią się na okolicy Złotego Gronia w Istebnej i Ochodzitej w Koniakowie. Chętni do wzięcia udziału w akcji, poza zapałem, proszeni są o zabranie rękawic oraz maseczek ochronnych.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-12 11:52:03
tanker: W pierwszym szeregu powinna iść pani wójt, w drugim pracownicy GOK a następnie wszyscy tzw. gestorzy ośrodków wczasowych i pseudo agroturystycznych. To im zawdzięczamy ten syf poprzez nawoływanie lufciorzy aby do Trójwsi przyjeżdżali. Statystyczny mieszkaniec nie ma z nich żadnego pożytku a wyłącznie co weekendowy ścisk w sklepach (bo hanys najpierw jedzie do biedronki), korki, warkot silników motocyklowych od świtu do nocy, hałas armatek do naśnieżania, wrzaski, nocne libacje i śpiewy oraz pełne rowy workow ze smieciami. Ochodzita i Złoty Groń są niczym wysypisko. Do lasa nie da się wejść aby nie brodzić w śmieciach i to niejednokrotnie w takich miejscach, że człowiek zastanawia się jak ktoś tam wlazł. Pani wójt żyje sobie spokojnie na samym końcu Jaworzynki i nie wie co się wieczorami w Trójwsi dzieje, urządziła nam Pani wraz ze swoimi pracownikami prawdziwe piekło. Tęsknię do tego istebnianskiego za*upia z przed 20 lat, było biedniej ale jakże spokojniej i jak dobrze się żyło. Mamy pandemię, wydawało by się że będzie spokojniej bo gastro i miejsca noclegowe zamknięte. Nic bardziej mylnego, wszędzie full a co najciekawsze żadna władza stara się tego nie dostrzegać, ani milicyjna ani partyjno-gminna. Organizatorzy proszą o zabranie rękawiczek, poprostu parskłem ze śmiechu. Może jeszcze własne worki a później we własnym zakresie zutylizować to co się zebrało. Ludu robotniczy w czynie społecznym do pracy!!! Śmiech, poprostu śmiech, głupi ludzie którzy na to pójdą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: