Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

GOPR przypomina góry to nie miasto

Nawet jeśli pogoda za oknem zachęca na górskie szlaki, warto wziąć pod uwagę fakt, że w górach jest nieco inaczej, niż przed naszym domem. Warto przygotować się do każdej górskiej wycieczki, zwłaszcza, że przed nami długi majowy weekend.


Kwiecień ogrzewa nas coraz śmielej słońcem, a dzień przyjemnie się wydłuża. - Powoli zaczynamy odkładać narty, snowboardy, skitury i splity do szafy, a w głowie kiełkuje myśl o pieszych wędrówkach lub treningach biegowych na szlakach. Pamiętajmy jednak, że pogoda w mieście może znacząco różnić się od tej w górach. Planując wiosenne wyjście na szlak, zawsze sprawdź pogodę i nie zakładaj, że będzie tak jak w centrum miasta- przypomina Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 
Jak dodaje GOPR na większości beskidzkich szlaków nadal panują zimowe warunki! Raczki, kije i ciepłe ubranie nadal obowiązkowe!

Tylko w poprzedni weekend GOPR-owcy wyjeżdżali do kilki akcji. - W sobotę w rej. Równicy ratownicy udzielali pomocy kobiecie ze złamanym podudziem, a w niedzielę na Żarze z urazem stawu skokowego. Obie turystyki po zabezpieczeniu urazów zostały przetransportowane do miejsca przekazania Zespołom Ratownictwa Medycznego - informuje GOPR.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: