Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

GOPR podsumowuje wakacje

Wakacje 2020 są już tylko wspomnieniem, nadszedł więc czas na podsumowania. Wakacyjne statystyki postanowili przytoczyć ratownicy z GOPR Beskidy. Jak się okazuje, przez 2 miesiące w Beskidach doszło do 187 wypadków.

Ratownicy GOPR czuwają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki przeszkoleniu i wyposażeniu w specjalistyczny sprzęt często są jedynymi osobami, które są w stanie dotrzeć do poszkodowanego. Dlatego też średnio interweniują przynajmniej 2 razy dziennie - Podczas wakacji Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielili pomocy w 187 wypadkach (lipiec 76, sierpień 111): przeprowadzili 18 wypraw (w tym 12 z użyciem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego), 128 akcji oraz 41 interwencji. To rekordowa liczba wypadków w okresie wakacyjnym na terenie działania naszej Grupy – wyjaśniają Ratownicy z GOPR Beskidy.

W czasie wakacji w Beskidach doszło do 79 wypadków rowerowych, 61 wypadków turystycznych, 25 zachorowań na szlakach, 11 wypadków paralotniarskich, 6 zaginięć i dwóch innych zdarzeń. Dwie osoby straciły życie – żaden ze śmiertelnych wypadków nie miał miejsca w powiecie cieszyńskim. Nad bezpieczeństwem amatorów górskich wycieczek czuwało 474 ratowników, wszystkie działania to łącznie 747 godzin akcji ratowniczych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: