Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszowskie szlaki bez śmieci

Goleszowska młodzież podjęła nierówną walkę z zalegającymi przy szlakach spacerowych i turystycznych na terenie gminy śmieciami. We wtorek 22 września uzbrojeni w worki i rękawiczki uczniowie ze szkól podstawowych w Bażanowicach, Dzięgielowie i Cisownicy uzbierali ok. 750 kg śmieci.

Niechlubnie, świadczące o mieszkańcach i turystach z okolic Goleszowa plony, w sześćdziesięciu workach dzieci pozostawiły przy drogach, skąd zabrały je odpowiednie służby. Same zaś udały się wraz z piętnastoma biorącymi w akcji opiekunami na metę przy dzięgielowskim zamku, gdzie dzięki uprzejmości jego gospodarzy - państwa Mazurków upiekli na ognisku zapewnione przez goleszowski Urząd Gminy kiełbaski.

Gospodarz opowiedział o historii Zamku, a członkowie Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie wspólnie z Wiktorem Naturskim z Nadleśnictwa Ustroń przeprowadzili konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej. Wygrali go 1. Aleksandra Hankus (SP Dzięgielów), 2. Justyna Rozmus (SP Bażanowie), 3. Jakub Drózd (SP Cisownica). Ufundowane przez Nadleśnictwo Ustroń nagrody książkowe wręczał Naturski, przewodniczący KOP PTTK Jan Machała, prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” Jacek Tyczkowski oraz wójt gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, który podziękował dzieciom, opiekunom i organizatorom akcji wyrażając nadzieję, że jej efektem będzie nie tylko jednorazowe uprzątnięcie śmieci, ale także wzrost świadomości ekologicznej jej uczestników. - Poza tym mam nadzieję, że w efekcie akcji jej uczestnicy będą także upominać innych, by nie śmiecili. To dzieci będą teraz uczyć dorosłych, że nie należy śmiecić – dodał Tomasz Lenkiewicz z Urzędu Gminy w Goleszowie.  Przy okazji akcji sprzątania wójt wręczył także jej uczestnikom odblaski, by poprawić ich bezpieczeństwo na drogach.

Akcję zorganizowała Gmina Goleszów wspólnie z Komisją Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie oraz Nadleśnictwem Ustroń. Wzięła w niej udział ponad setka uczniów z trzech szkół.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-25 13:01:18
as355: Mam mieszane uczucia co do takich akcji ,ale uczniowie się cieszą jak murzyn blaszką (świecącą )a Nadleśnictwo i PTTK wykonało zadanie za co mogą imprezę dla wtajemniczonych zorganizować .A gdyby tak etat zbieracza po szlaku nieczystości zarejestrować i dać pracę powiedzmy dwóm lub trzem bezrobotnym ,to co nie stać owe organizacje ???. Przy okazji wyposażyć w komórki by mogli hanysa śmiecącego ,lub pana z warszawki sfilmować i odpowiednio dochodzić praw obowiązujących na szlaku .
2015-09-26 08:18:26
acid: Tak jest patologia brudzi,a dzieci sprzątają tylko co dostaną te dzieciaki w zamian ? tyle że dzień wolny od lekcji no i punkty za udział w akcji,bzdury i tyle,w zamian by szkoła dała wyjazd na basen i to by też było że dbamy tylko na rozwój dziecka.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: