Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów, Zebrzydowice: wymień kopciucha

Od poniedziałku (22.02) aż do końca roku w Urzędzie Gminy Goleszów można składać wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. Gmina na dopłaty zabezpieczyła w budżecie 240 tysięcy złotych. Z kolei w Zebrzydowicach wnioski można składać do 26 lutego.

Dotacje na wymianę źródeł ciepła w Goleszowie to maksymalnie 4000 złotych. W 2020 roku z goleszowskiego dofinansowanie skorzystało 50 osób. Środki zabezpieczone w budżecie w 2021 roku wystarczą na podpisanie minimum 60 umów - W budżecie na 2021 rok zapisanych zostało 240 tys. zł na dotacje przeznaczone dla mieszkańców na wymianę starych pieców na ekologiczne źródła ciepła. To kolejna realna pomoc dla mieszkańców gminy Goleszów, którzy planują wymianę źródła ciepła w swoim domu i chcieliby skorzystać z dostępnych na ten cel dotacji. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, co oznacza, że po wyczerpaniu tegorocznej puli środków przeznaczonych na ten cel, pozostałe wnioski rozpatrywane będą w kolejnym roku – wyjaśnia Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

Aby otrzymać dotację, należy najpierw złożyć wniosek do Urzędu Gminy Goleszów, a prace związane z wymianą źródła ciepła wykonać dopiero po podpisaniu umowy. Wnioski dostępne są tutaj.

W Zebrzydowicach dzięki dotacji można zaoszczędzić o 5000 do 7500 złotych. Gmina przewiduje dofinansowania do wymiany starego kotła na nowy proekologiczny, tj. kocioł węglowy spełniający wymagania klasy 5 (ekoprojektu), kotła pellletowego lub kotła gazowego kondensacyjnego - Należy złożyć do Urzędu Gminy stosowny wniosek i co najważniejsze posiadać stary pozaklasowy kocioł tzw. KOPCIUCH, który podlega obowiązkowej likwidacji. Termin składania wniosków – do 26 luty 2021r. Możesz złożyć wniosek na dwa sposoby: wrzucając do urny zamieszczonej przed urzędem Gminy Zebrzydowice lub też wysyłając drogą pocztową (w tym przypadku terminem złożenia wniosku jest jego data wpływu do urzędu) - wyjaśnia UG Zebrzydowice. Więcej informacji tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-23 11:03:55
Władek na skuterze: Teraz ogrzanie domu taniej wychodzi niz rachunki za smieci
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: