Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drugi nabór do Hażlaskiej Rady Seniorów

Pomysł utworzenia hażlaskiej Rady Seniorów pojawił się w grudniu 2019 roku. Wiosną 2020 roku ogłoszono nabór do nowo utworzonego organu doradczego. Pandemia pokrzyżowała wtedy plany hażlaskiego magistratu, jednak ich nie przekreśliła. Nabór ogłoszono ponownie.

Nabór do Hażlaskiej Rady Seniorów potrwa od 15 do 26 marca 2021 roku. Zgłaszać mogą się mieszkańcy Gminy Hażlach którzy ukończyli 60 lat. Rada ma składać się z 12 osób. Czym dokładnie będą zajmować się wybrani seniorzy? - seniorzy będą mogli rekomendować działania na rzecz poprawy jakości ich życia oraz podejmować wiele innych działań – do zadań Rady o charakterze inicjatywnym należy w szczególności inicjowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej seniorów, poprawy jakości ich życia i działań, wzmacniania ich aktywności obywatelskiej oraz służących ochronie praw i poszanowania godności osób w wieku senioralnym – wyjaśnia haźlaski magistrat.

Swojego kandydata zgłosić może każdy mieszkaniec Gminy Hażlach, który uzyska poparcie przynajmniej 10 innych osób zamieszkujących gminę. Mogę też to zrobić podmioty działające na rzecz seniorów i prowadzące Uniwersytety Trzeciego Wieku. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Gminna Rada Seniorów jest organem doradczym, który ma na celu umożliwienie seniorom wyartykułowanie ich potrzeb i oczekiwań i aktywizację społeczeństwa. Dzięki powołaniu Rady Seniorów władze mogą również korzystać z doświadczenia i swoistego „głosu rozsądku” jej członków, jednak nie są zobowiązane do wdrażania wniosków i postulatów rady. W powiecie cieszyńskim Rada Seniorów funkcjonuje powołana m.in. w Cieszynie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: