Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: problemy ze zdalnym nauczaniem

Jak przyznają władze gminy Goleszów, wprowadzona przez rząd 25 marca "e-edukacja" sprawia problemy wielu mieszkańcom. Sylwia Cieślar deklaruje jednak, że będzie starała się im pomóc.

Realizacja kształcenia w tej formie napotyka na wiele przeszkód natury technicznej i organizacyjnej. Główne problemy to brak komputerów i laptopów lub ich niewystarczająca ilość w przypadku rodzin wielodzietnych, a także brak dostępu do szerokopasmowego internetu, drukarek, czy też skanerówmówi na stronie internetowej gminy jej wójtka Sylwia Cieślar. 

Być może uda się jednak częściowo rozwiązać problemy mieszkańców. - W celu wyrównania edukacyjnych szans dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, poprzez wyposażenie ich w niezbędny sprzęt, w najbliższych dniach złożymy wniosek o pozyskanie środków na zakup koniecznych pomocy do e-edukacjidodaje Cieślar. 

KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-31 14:05:41
tom lem: ....tu raczej polem działania jest dostęp do internetu, Pani Wójtko, jako nieodzownej infrastruktury. W końcowe gadżety, dobrzy ludzie wyposażą, potrzebujące dzieci ;-)))))
2020-03-31 14:10:07
św. Patryk: kiedy cywilizowany świat inwestował w edukacje i ochronę zdrowia, władze PiS za ciężkie miliardy kupowały głosy swoich wyborców i finansowały partyjną propagandę - no i mamy co mamy
2020-03-31 15:00:02
jasper: Jednym z postulatow ZNP 2019 i to na drugim miejscu - byly wieksze naklady na oswiate. To tak dla przypomnienia tom lem, gdy bedziesz wpisywal kolejny partyjny przekaz z Nowogrodzkiej.
2020-03-31 15:10:01
tom lem: ....w postulatach to jesteście dobrzy, gorzej z robotą. Sorry, omielać jęzorem potraficie najlepiej, to też robota ;-)))
2020-03-31 16:00:33
Jakkolwiek Żywy : Problemy techniczne? Dobre sobie! Wszędzie bywają rodziny wielodzietne i adresy z brakiem szerokopasmowego internetu. Ale gdzie indziej nauczyciele wykazali minimum zaangażowania. W przeciwieństwie do gminy Goleszów. Uprzejmie proszę Kuratorium o zbadanie, czy tutejszym nauczycielom przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie za to żenujące wypięcie się na uczniów i przerzucenie całego ciężaru nauczania na rodziców, którzy często normalnie pracują zawodowo. Typowa praca nauczyciela gminy to wpisanie w rubryce zadania domowego w dzienniku elektronicznym tekstu typu "Przeczytajcie w podręczniku strony 160-164 i wykonajcie zadania 1 i 2 ze strony 56 ćwiczeń". To wszystko, co z siebie dali lokalni nauczyciele.
2020-03-31 17:08:04
pogromca ciemnoty: Jeśli chodzi o naukę, to tylko najważniejsze przedmioty. Religię wywalić na zbity pysk. Dość już tego prania mózgów.
2020-03-31 23:49:04
Pidzej: Jakie władze szkoły takie nauczanie online
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: