Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: Dostali drogowskaz

Współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami - mowa o Gminie Reiskirchen (Niemcy) i Gminie Goleszów. Ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica podpisania partnerstwa, Reiskirchen zaprosił delegację z Goleszowa na uroczyste obchody. Gmina z powiatu cieszyńskiego została obdarowana niecodziennym prezentem.

Reiskirchen to gmina partnerska Gminy Goleszów od 22 sierpnia 1997 r. Jest to głównie współpraca w obszarze kultury. Mocne relacje zacieśniły się zwłaszcza pomiędzy jednostkami OSP. Reiskirchen zostało założone w 975 roku, mieści się w środkowych Niemczech, a liczba mieszkańców to około 10.626. Ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica podpisania umowy partnerstwa, Reiskirchen zaprosił delegację z Goleszowa do wspólnego świętowania. W miniony weekend (14.10) wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy mieliśmy przyjemność podpisać certyfikat potwierdzający podpisanie porozumienia 20 lat temu. Ten dokument jest tutaj dziś (18.10) na sali, a później w widocznym miejscu zostanie umieszczony w moim gabinecie – mówił podczas ostatniej (18.10) sesji Rady Gminy Goleszów, Wójt Krzysztof Glajcar. 

Delegacja z Goleszowa oprócz certyfikatu przywiozła również drogowskaz. To bardzo sympatyczny prezent. Odległość ponoć wzięli z Internetu, ale nie chodzi tutaj o to, ważna jest idea. Teraz pojawia się pytanie gdzie ten drogowskaz ustawać? Uważam, że warto go wyeksponować. Gmina partnerska miała swoją koncepcję wymyślając wykonanie tego drogowskazu, ale nie będę na razie jej zdradzał. Może wymyślimy coś ciekawszego – mówił, zwracając się do Rady Gminy, Wójt. 

Gdzie drogowskaz zostanie ustawiony tego póki co nie wiemy, ale jak zapewnia Wójt w najbliższym czasie na pewno gdzieś się pojawi. Od 4 lat możemy jednak oglądać inny symbol współpracy tych dwóch gmin. Przed Urzędem Gminy Goleszów znajduje się dąb, który również jest prezentem Reiskirchen. Teraz nad niespodzianką dla swojego partnera musi pomyśleć Goleszów. Delegacja Reiskirchen prawdopodobnie odwiedzi nas za rok. Chodzi o to żeby zacieśniać współpracę. Mamy pół roku na wymyślenie czegoś fajnego, żeby ich zaskoczyć kiedy nas odwiedzą  – mówił Glajcar. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-21 19:04:42
koszor: Zaraz, zaraz, Niemcy i Goleszów. A tak, mieli tutaj obóz koncentracyjny w kilkadziesiąt lat temu! Głodzili, poniżali i mordowali, a teraz będą przyjeżdżać i współpracę zacieśniać!
2017-10-21 21:06:56
JaSza11: A co wójt goleszowa potrafi myśleć?
2017-10-22 10:19:05
Efob: A wy dwie ciemnoty !! skonczcie z tymi wariackimi wypowiedziami,w ktorym wieku my zyjemy, wy to napewno jeszcze ciemno i wiesniacko, a kto was zaprasza do innych krajow na zarobki,czemu tyle polakow bogaci sie na niemieckim chlebie, na syberie z takim debilostwem.
2017-10-22 14:27:29
koszor: Jak pójdziesz do trzeciej klasy to się dowiesz, że \"Polaków\" pisze się z dużej litery. Podobnie Syberia, więc idź spakować plecak i dobrze się ucz. Będziesz mógł potem tyłki starym Niemcom wycierać, skoro tak cię tam ciągnie.
2017-10-22 16:52:28
XYXYXY: koszor, lepiej niemieckej pachnacej inteligencji tylki za euro wycierac niz polskim smierdzacym wiesniakom.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: